NAŠE ORIGINÁLNÍ VÍNA JSOU CHRÁNĚNA OBCHODNÍ ZNAČKOU PATER NOSTER

Welcome to us

we are glad that you are interested in our wine Pater Noster. It is one of the best wines from the Czech Republic and thus continues the famous tradition of Czech viticulture.

Bienvenue chez nous

nous sommes heureux que vous soyez intéressé par notre vin Pater Noster. C'est l'un des meilleurs vins de la République tchèque et perpétue ainsi la célèbre tradition de la viticulture tchèque.

Jakostní rozdělení vína Pater Noster

JAKOST HROZNŮ PRO PŘÍPRAVU VÍNA KATEGORIE PATER NOSTER NOBLE MARGUE

HROZNY JSOU VÝSLEDKEM DRUHÉ A TŘETÍ SELEKCE. PODMÍNKOU JE PLNÁ ZRALOST, VYSOKÁ CUKERNATOST, VYNIKAJÍCÍ ZDRAVOTNÍ STAV. TERMÍN JE URČEN PŘÍZNÍ POČASÍ A DÉLKOU SLUNEČNÍHO SVITU PŘI ZPRACOVÁNÍ.

MOŠT JE FERMENTOVÁN S TŘAPINAMI  A RMUTEM 24 HODIN.

PATER NOSTER NOBLE MARGUE CLASSIGUE

OBSAH LAHVE 0.75L
DOBA ZRÁNÍ VÍNA PŘED STÁČENÍM 5 MĚSÍCŮ
DOBA ZRÁNÍ PO STOČENÍ DO LAHVE 1 MĚSÍC
OBSAH ALKOHOLU: MIN 14%
CENA                                                                         390 KČ               10.5 €

JAKOST HROZNŮ PRO PŘÍPRAVU VÍNA KATEGORIE PATER NOSTER SELECTION SOLARIS

JEDNÁ SE O UNIKÁTNÍ VINNOU SPECIALITU. HROZNY PRO PŘÍPRAVU TOHOTO VÍNA JSOU VÝSLEDKEM NĚKOLIKA PROBÍREK. PODMÍNKOU JE PLNĚ VYZRÁLÝ HROZEN S VYSOKOU CUKERNATOSTÍ PONECHANÝ NA KEŘÍCH MINIMÁLNĚ DO MĚSÍCE ŘÍJNA.HROZNY JSOU ZASÁČKOVÁNY PROTI PTACTVU A HMYZU.

MOŠT JE FERMENTOVÁN POUZE S RMUTEM Z PŘEBRANÝCH BOBULÍ 24 HODIN.

PATER NOSTER  SELECTION SOLARIS

OBSAH LAHVE 0.5L

DOBA ZRÁNÍ VÍNA PŘED STÁČENÍM: 7 MĚSÍCŮ

DOBA ZRÁNÍ PO STOČENÍ DO LAHVE 2 MĚSÍCE

OBSAH ALKOHOLU: MIN 16%

CENA                                                                                  690 KČ       21 €                        

JAKOST HROZNŮ PRO PŘÍPRAVU VÍNA KATEGORIE PATER NOSTER SELECTION MUSCAT BLANC

MUSCAT BLANC JE PRO NÁŠ VINOHRAD PRVNÍ ODRŮDOU A VÍNA VYROBENA Z TÉTO ODRŮDY JSOU PŘEDMĚTEM MIMOŘÁDNÉHO ZÁJMU PRO SVOJÍ ŠPIČKOVOU JAKOST. SAMOTNÁ PŘÍPRAVA JE VELMI SLOŽITÝM A KOMPLIKOVANÝM PROCESEM ZAHRNUJÍCÍ NĚKOLIK DESÍTEK PROBÍREK HROZNŮ OD KONCE SRPNA DO KONCE MĚSÍCE ŘÍJNA I LISTOPADU.

MOŠT JE FERMENTOVÁN POUZE S RMUTEM Z PŘEBRANÝCH BOBULÍ 48 HODIN

PATER NOSTER  SELECTION MUSCAT BLANC

OBSAH LAHVE 0.5L

DOBA ZRÁNÍ VÍNA PŘED STÁČENÍM: 7 MĚSÍCŮ

DOBA ZRÁNÍ VÍNA PO STOČENÍ DO LAHVE 4 MĚSÍCE

OBSAH ALKOHOLU: MIN 14%

CENA                                                                         3500 KČ          135 €


JAKOST HROZNŮ PRO PŘÍPRAVU VÍNA KATEGORIE PATER NOSTER EXCEPTIONNEL SOLARIS "FLEUR DE FOUGÉRE"

JEDNÁ SE O UNIKÁTNÍ VINNOU SPECIALITU NEMAJÍCÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH OBDOBY. HROZNY PRO PŘÍPRAVU TOHOTO VÍNA JSOU VÝSLEDKEM NĚKOLIKA DESÍTEk PROBÍREK. HROZEN KTERÝ ZŮSTÁVÁ, PO VŠECH PROBÍRKÁCH DLE JEDNOTLIVÝCH JAKOSTÍ , NA VINOHRADU JE PŘEZRÁLÝ, ZDRAVÝ, VÝRAZNĚ CUKERNATÝ. TERMÍN SBĚRU SE POHYBUJE V ROZMEZÍ MĚSÍCE ŘÍJNA  A LISTOPADU.HROZNY JSOU ZASÁČKOVÁNY PROTI PTACTVU A HMYZU. VÝTĚŽNOST MOŠTU Z BOBULÍ JE 30%.

MOŠT JE FERMENTOVÁN POUZE S RMUTEM Z PŘEBRANÝCH BOBULÍ 48 HODIN. 

PATER NOSTER EXCEPTIONNEL "FLEUR DE FOUGÉRE"SOLARIS

OBSAH LAHVE:0.375
DOBA ZRÁNÍ VÍNA PŘED STÁČENÍM:9 MĚSÍCŮ
DOBA ZRÁNÍ VÍNA PO STOČENÍ DO LAHVE: 6 MĚSÍCŮ
OBSAH ALKOHOLU: 18 %

CENA                                                                                 3000 KČ      110€

VÍNO JE MOŽNO ZAKOUPIT V REŽIMU EN PRIMEUR
ZAHÁJENÍ VÝROBY ROK 2021

JAKOST HROZNŮ PRO PŘÍPRAVU VÍNA KATEGORIE PATER NOSTER NECTAR 

NECTAR JE NAŠÍ NOVINKOU A  MŮŽE BÝT PŘIPRAVEN POUZE V LETECH KDY NA VINOHRADU ZŮSTANE DOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ  ZDRAVÝCH HROZNŮ DO MĚSÍCE LISTOPADU. 

HROZNY JSOU PŘEZRÁLÉ A ZAČÍNAJÍ SE SCVRKÁVAT. VÝTĚŽNOST MOŠTU SE POHYBUJE MEZI 15-20%, CUKR ATAKUJE HRANICI 30°. 

HROZNY JSOU ZASÁČKOVÁNY PROTI PTACTVU A HMYZU.

MOŠT JE FERMENTOVÁN S PŘEBRANÝMI BOBULEMI 72 HODIN.

PATER NOSTER NECTAR SOLARIS

OBSAH LAHVE:0.20

DOBA ZRÁNÍ VÍNA PŘED STÁČENÍM:12 MĚSÍCŮ

DOBA ZRÁNÍ VÍNA PO STOČENÍ DO LAHVE: 6 MĚSÍCŮ

OBSAH ALKOHOLU: ?

CENA                                                                                      KČ    €

VÍNO JE MOŽNO ZAKOUPIT V REŽIMU EN PRIMEUR

ZAHÁJENÍ VÝROBY ROK 2022

FOTO NENÍ ZATÍM K DISPOZICI.

Výroba vína Pater Noster

Vína Pater Noster jsou primitivními víny Boží přízně a během všech fází jejich výroby( včetně zelené) nejsou nikterak chemicky ošetřována, sířena, stabilizována či školena.

VVÝROBA NAŠICH VÍN PATER NOSTER

VÍNO PATER NOSTER SE VYRÁBÍ PRIMITIVNÍM ZPŮSOBEM (PRIMITIVNÍ ZNAČÍ NÁVRAT KE KOŘENŮM A PŘÍRODNÍM PROCESŮM). TO ZNAMENÁ ŽE PODÍL PŮDY, ZDRAVÍ HROZNŮ A PSYCHICKÁ POHODA VINOHRADNÍKOVA TVOŘÍ 60% ÚSPĚCHU.SAMOTNÁ VÝROBA PROBÍHÁ ORIGINÁLNÍM ZPŮSOBEM A JE NENAPODOBITELNÁ (NE SNAD MECHANICKY, ALE PRÁVĚ PŘÍSTUPEM KE ZPRACOVÁNÍ HROZNŮ). PROTOŽE JSME MALÁ VINOHRADNICKÁ VÝMĚRA JE NAŠÍ JEDINOU CESTOU K ÚSPĚCHU ŠPIČKOVÁ KVALITA.

ZDRAVÁ RECYKLACE

VŠE CO SE NA VINOHRADU URODÍ SE VRACÍ V RŮZNÝCH FORMÁCH ZPĚT A TO I PODLE MÍSTA SVÉHO PŮVODU.PODLOM, ZÁLISTKY, LETNÍ ZELENÝ ŘEZ, SPADANÉ LISTÍ, MATOLINY, POPEL Z JARNÍHO ŘEZU. TO VŠE JE VELMI CENNÝM MATERIÁLEM PRO STRUKTURU A KVALITU PŮDY VE VINOHRADU.

ZDRAVÉ DIVOKÉ KVAŠENÍ

DIVOKÉ KVASINKY SE VYSKYTUJÍ NA JEDNOTLIVÝCH BOBULÍCH RÉVY A SPOLEHLIVĚ ZAJIŠŤUJÍ DOKONALÝ PRŮBĚH KVAŠENÍ NAŠICH VÍN. ŽÁDNÉ "UŠLECHTILÉ" KVASINKY NIKDY PŘI VÝROBĚ PATER NOSTER NEPOUŽIVÁME.

ZÁKLAD JE PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁL

HROZNŮM JE U NÁS VĚNOVÁNA, HNED PO PŮDĚ, NEJVĚTŠÍ PÉČE. JSOU SKLÍZENY V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH, NA PLACHTY NASKLÁDÁNY K ODLEŽENÍ. POZDĚJI ŠETRNĚ A RUČNĚ MYTY, ZBAVENY TŘAPIN A PŘEBRÁNY. LISOVÁNÍ SE PROVÁDÍ VÝHRADNĚ RUČNÍ A MOŠT ZŮSTÁVÁ V KONTAKTU S DRCENÝM HROZNEM 24 AŽ 72 HODIN. PŘI LISOVÁNÍ DOSAHUJEME PRŮMĚRNOU VÝTĚŽNOSTI MOŠTU CCA 40%.TENTO ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ HROZNA JE JEDINOU MOŽNOSTÍ K ZÍSKÁNÍ ŠPIČKOVÉHO MOŠTU BEZ HOŘČIN , OLEJNATÝCH KAPEK, CHLOROFYLOVÉ ZELENĚ A ZNÁMEK PLÍSNĚ ČI POSTŘIKŮ V CHUTI. JINÝ ZPŮSOB SI NELZE ANI TECHNICKY PŘEDSTAVIT A JE MOŽNO JEJ PROVÁDĚT POUZE U SKUPINY ZCELA VYJÍMEČNÝCH VÍN.

PŘÍRODNÍ CYKLY VE ZRÁNÍ MOŠTŮ A MLADÉHO VÍNA

TEPLOTA JE UDRŽOVÁNA KOMPAKTNĚ S OHLEDEM NA ROČNÍ OBDOBÍ. NIKTERAK JI NEREGULUJEME S VYJÍMKOU MRAZIVÝCH DNÍ KDY SE ZRÁNÍ PODPORUJE TEMPEROVÁNÍM VZDUCHU ČISTÝM DŘEVEM V KRBU. MLADÁ VÍNA SE BĚHEM VÝVOJE JEDNOU PROVZDUŠNÍ ALE JSOU PRAVIDELNĚ SENZORICKY KONTROLOVÁNA. PŘEDEVŠÍM KVALITA VRSTVY KVASINEK NA KTERÝCH VYZRÁVAJÍ JE HODNOCENA V CHUTI A VŮNI.

ZÁZRAČNÝ FLÓR

ZPRAVIDLA SE OBJEVUJE NAD ZRAJÍCÍMI MLADÝMI VÍNY BĚHEM NĚKOLIKA MĚSÍCŮ. CHRÁNÍ ZRAJÍCÍ VÍNA PŘED ZTRÁTOU VONNÝCH LÁTEK, ZABARVUJE JE TEPLÝMI PASTELOVÝMI BARVAMI A ZESILUJE JEJICH VISKOZITU. OXIDACI ZABRAŇUJEME POUŽÍVÁNÍM KVASNÝCH ZÁTEK I KDYŽ "ZÁVOJ" VÍNA SPOLEHLIVĚ CHRÁNÍ I PROTI NÍ.

SLADKÁ VÍNA ZE ČTVRTÉ PROBÍRKY HROZNŮ

MOŠT Z TĚCHTO PŘEZRÁLÝCH HROZNŮ PROKVAŠUJE I NĚKOLIK MĚSÍCŮ. PRŮBĚH JEHO VÝVOJE JE NAPROSTO ODLIŠNÝ OD OSTATNÍCH VÍN S NIŽŠÍ CUKERNATOSTÍ HROZNŮ.NEPROBÍHÁ V NĚM BOUŘLIVÉ KVAŠENÍ A PRAKTICKY NEDOCHÁZÍ ANI K ZAKALENÍ MOŠTU PO PŘIROZENÉ SEDIMENTACI.FLÓR SE OBJEVUJE VŠAK VELMI SPORADICKY.

SCELOVÁNÍ NOBLE MARGUE

PŘED SCELOVÁNÍM VÍNA PRO KATEGORII NOBLE MARGUE DOCHÁZÍ K MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI.MLADÁ VÍNA JSOU SCELENA PO 5.MĚSÍČNÍM ZRÁNÍ I S KVASINKAMI NA KTERÝCH VYZRÁVALA A PONECHÁNY JEDEN MĚSÍC K PROMÍSENÍ CHUTÍ VE VELKÝCH DEMIŽONECH. Z TĚCH JSOU PAK STÁČENA DO LAHVÍ A VRSTVA KVASINEK, KTERÁ ZBUDE NA DNĚ, TVOŘÍ ZÁKLAD PRO VÝROBU NAŠÍ ŠPIČKOVÉ VÍNOVICE S OZNAČENÍM V50 A V64. TA JE BOHUŽEL, ZATÍM, V TOMTO STÁTĚ NEPOVOLENA K PRODEJI.

PATER NOSTER SELECTION

VÝROBA VÍNA JE LUXUSNÍ PRÁCIČKA. POKUD SE PODAŘÍ SKLIDIT HROZNY PRO PŘÍPRAVU TĚCHTO ČISTÝCH ODRŮDOVÝCH VÍN( A TĚM JE VĚNOVÁNA MIMOŘÁDNÁ PÉČE A NĚKOLIKA STUPŇOVÁ PROBÍRKA), JE MOŠT A MLADÉ VÍNO PONECHÁNO NA KVASINKÁCH I 7.MĚSÍCŮ. PRO ZACHOVÁNÍ ODRŮDOVÉHO CHARAKTERU A ZÁROVEŇ PŘÍJEMNÉ KYSELINY SE SKLIZEŇ ROZDĚLÍ DO NĚKOLIKA OBDOBÍ. PODÍL HROZNA RŮZNÝCH STUPŇŮ ZRALOSTI JE ROZHODUJÍCÍM ALE PŘÍSNĚ STŘEŽENÝM TAJEMSTVÍM JEHO PRVOTŘÍDNÍ JAKOSTI.

PATER NOSTER EXCEPTIONNEL


VÍNO SE ŘADÍ K NEJŠPIČKOVĚJŠÍM A NEJKVALITNĚJŠÍM VÍNŮM KTERÉ SE DAJÍ NA PULTECH EVROPSKÝCH VINOTÉK ZAKOUPIT. MÁ PŘED SEBOU SLÁVU JENŽ PŘIPADNE POUZE JEDINÉMU VÍTĚZI ( JAK PRAVÍ KLASIK). JE DŮKAZEM ŽE ČESKÁ VINAŘSKÁ OBLAST JE ÚZEMÍM KDE SE RODÍ HROZNY PRO VÍN SVĚTOVÉHO VÝZNAMU ( NAVAZUJEME TÍM  S PÝCHOU NA ČESKOU HISTORICKOU VINAŘSKOU TRADICI). TAJEMSTVÍ JEHO KVALITY JE SPOJNICÍ MEZI BOŽÍ PŘÍZNÍ, PÍLÍ, PEČLIVOSTÍ A VZTAHEM MEZI ČLOVĚKEM A ROSTLINOU.


Ano, Pater Noster je bezesporu velmi drahým (možná dokonce i nejdražším) vínem v našich končinách, ale na otázku proč je tomu tak nelze, bez jeho polibku na vaše rty, odpovědět.


Od ročníku 2020 zavádíme pro jakostní kategorie Selection a Exceptionnel prodej v režimu En primeur.

Co je vlastně En primeur?

Režim prodeje vín, označován jako En primeur, nabízí zákazníkovi možnost nákupu vína před jejich nalahvováním či vlastním prodejem z důvodu zrání v lahvích.

1. V čem je nákup vín En primeur pro zákazníka výhodný?

Především ve výsledné ceně kterou za víno ve finále zaplatí. Úspora může být až 30%. Další výhodou je jistota nákupu vína, především u vín která jsou vyráběna v minimálním množství.

2.Proč je systém prodeje En primeur zaveden pro vína Pater Noster?

Vína Pater Noster jsou vína s velmi nízkou produkcí a mimořádným způsobem přípravy. Jsou primárně cílena pro náročného zákazníka a zkušenosti z loňského roku nám byly signálem že je potřeba jejich prodej ochránit rezervačním systémem, aby nedošlo ke zklamání zájemců.

3. Bude produkce těchto vybraných vín omezena i do budoucna?

I když se zvýší novými výsadbami produkce našich vín, výběrové jakostní kategorie budou vždy záležitostí množstevně omezenou. Celková produkce našeho vinohradu pro všechny jakostní kategorie nepřesáhne 500 litrů a výběrová vína budou tvořit maximálně 10%.

Co jsou primitivní vína?


Pokud nás někdo nazve primitivem, jedná se nejspíš o urážku chování či intelektu. Jsou ovšem obory kde se jedná o vysokou poctu ve smyslu návratu ke kořenům, původním postupům, přírodě a originalitě.

Z historie výroby vína víme, že se v základu mnohé nezměnilo ( ani nelze měnit). I ve světě technologií je výchozí surovinou stále mošt, ze kterého se víno vyrábí samovolným rozkladem cukrů na alkohol a oxid uhličitý, za pomocí kvasinkových kultur žijících na bobulích hroznů. Nic více nic méně.

Vše ostatní je výsledkem lidského vnímání pokroku( veškerý pokrok pramení však především z pohodlnosti) ono nekonečné síření, úpravy cukernatosti, úpravy sladkosti, stabilizace, školení, využívání "ušlechtilých kvasinkových kmenů", dobarvování, řízené kvašení... Tyto úkony sice prodlužují životnost finálního výrobku, ale nenapravitelně ovlivňují či spíše ničí jeho charakter. 

Další samostatnou kapitolou je práce s půdou. Tytam jsou časy kdy se do vinohradů zavážel s koníčkem na voze hnůj a mrva, zřizovaly se komposty a prováděla v širokých sponech hluboká orba. Časy, kdy plevel na vinici byl ostudou vinaře. Kdepak strojové  a granulové hnojení, postřiky proti plevelu, zázračné chemické koncentráty s vyměřenou potřebou hnojiva pro vinohrad na celý rok, mulčování plevelů, povrchové a mělké kopání, umělé zavlažování( dokonce kapénkovou závlahou). Je jisté že musí nastat změna v chápání vztahu k přírodě, protože současný stav je déle neudržitelný.   

Profesionální a zákaznické degustace vína Pater Noster.

20.5.2021

Degustace ročníku 2020 a Tramínu červeného 2019.


Ve čtvrtek 20.května jsme měli možnost propít některá z našich vín v rámci profesionální degustace.

Zde několik zásadních postřehů.

Noble Margue 2020

Odrůda Solaris i v nepříznivém roce 2020 dosáhla pěkného cukru a tak je "základní řada" těchto vín alkoholicky obsažná, příjemná po vůni a s osvěžující kyselinou. Víno je již k pití a zákazníka určitě potěší.

Selection Solaris 2020

Plné a tělnaté víno s výrazným aromatem a obsažnou chutí. Po napití jsou "plná ústa" a dochuť je dlouhá. Skvělý reprezentant kategorie Selection.

Exceptionnel Solaris 2020

No tak toto víno je opravdovou lahůdkou. V chuti má blíže k Sherry a jeho vysoký alkohol (18%) je kupodivu velmi příjemným a nezastírá charakter odrůdy a výrazné aroma. Tato opravdová rarita je zatím mimo možnost zakoupení.

Riesling Selection 2020

Já nic podobného dosud nepil. Kdysi jsme četli o "páté chuti vína" tak zvaném "mase" a náš Riesling je v aromatu prostě neidentifikovatelný, Má jasně zelenkavou barvu a výraznou kyselinu. Ale ta vůně je jako "droga" stále nutí k jejímu "očichávání" a pro tyto vjemy Riesling vyřazujeme z prodeje a ponecháme minimálně půl roku k odležení. Víno patří k našim vrcholným produktům.

Muscat blanc Selection 2020.

Muscat blanc jasně dokázal proč je "vlajkovou lodí" našeho vinohradu. Aroma, po otevření lahve, doslova vyrazí dech. Je plné a mimořádné s krásnou kyselinou ( tu docilujeme" specifickým" způsobem výroby u nás). Víno je však na počátku své kariéry a tak jej vyřazujeme minimálně do září 2021 z prodeje.

Tramín rouge Selection 2019

Tramín se sice v loňském deštivém roce neurodil, ale naštěstí máme několik lahví ročníku 2019. Aromatické, plné, zlatavé víno s výrazným, sobě vlastním, "kořením." Víno pěkně vyzrává a má před sebou ještě " dlouhý věk."


16.10.2021

II.Zákaznická degustace vína Pater Noster ročníku 2020 a ročníků 2019 a 2018.

V sobotu 16.října jsme měli možnost propít některá z našich vín v rámci zákaznické degustace. Zde několik postřehů.


Noble Margue 2020 Solaris

Základní řada vín Pater Noster nasadila vysokou laťku celé degustaci. Víno je plné a obsažné, intenzivní chuťový vjem podporují rozličné ovocné "oleje". 

Vínu však neprospěla nízká teplota při servisu( chyba organizátora) bylo by ještě intenzivnější a přesvědčivější. Postřeh pro příští degustaci.


Selection Solaris 2020

Koncert chutí pokračuje a řada Selection dokazuje jak moc důležitý je výchozí stav vyzrání hrozna pro následnou výrobu. 

Tělnaté a plné napití, mocný alkohol a vysoké bodové hodnocení.

Exceptionnel Solaris 2020

Jestliže mluvíme o vinařských specialitách, Exceptionnel by mohl rovnou "šupajdit" na vinařskou Olympiádu do Beaune ( apelace velkých bílých vín v Burgundsku). Jedná se o opravdový zážitek a toto víno snese směle srovnání na těch nejprestižnějších konkurzech a ochutnávkách, kam jej vyšleme.

Selection Riesling 2020

Víno bylo příjemně kyselé, překvapivě nízko alkoholické a slovy jednoho z účastníku degustace " opravdové pití pro horké a louky vysušující léto". 

A opravdu, evokace poledního žáru v kombinaci se sklenkou tohoto rieslingu byla více než svádivá.

Noble Margue 2019

Toto víno doslova překypovalo příjemnou ovocnou kyselinkou. A přítomné účastníky degustace na chvilku rozdělilo na příznivce" života dárné kyselinky" a milovníky tělnatějších a sladších vín. Je příjemným překvapením a svědectvím že i v horkém roce 2019, který nese ve svém rodném listu, se kyselina, kterou naše vína vládnou,  s díky nevytratila. 

Noble Margue 2018

První z "našich" mě upřímně potěšilo. Plné tělo, příjemná kyselina a aromatická kondice vyvrací názory že " primitivní vína" ( vína jsou vyráběna z hroznů jenž se rodí bez použití chemizace na vinohradu během vegetačního období a samozřejmě při následné výrobě samotných vín) se ve sklepě neudrží. 

Tušení, že pro životnost vína je důležitější výroba a dlouhodobé vyzrávání, než "zaručená chemická stabilizace chránící vína před oxidací" dostává reálný rozměr.

Selection Muscat blanc 2020

Odrůda Muscat je opravdovým" darem" pro náš vinohrad a vína, která se z jeho  hroznů daří vyrobit, jsou prostě fenomenální. Vůně, ach jak opojná to vůně, voňavka či spíše parfém, ten z nejpříjemnějších, dlouhá dochuť, vysoký alkohol a výrazná kyselina jsou trumfy kterými pevně vládne. A možnosti experimentů s jeho jakostí, které nabízí jsou, zdá se, nevyčerpatelné.


Všem účastníkům degustace děkujeme za příjemně prožitý večer. 

   

Procentuální podíl výroby jednotlivých jakostních kategorií vína Pater Noster dle ročníků od roku 2021

2021

Burčák                                                                                                             28%

Pater Noster Noble Margue                                                                           27%

Pater Noster Selection                                                                                    18%

Pater Noster Exceptionnel                                                                              10%

Pater Noster Nectar                                                                                          8%