NAŠE ORIGINÁLNÍ VÍNA JSOU CHRÁNĚNA OBCHODNÍ ZNAČKOU PATER NOSTER

VÍNA PATER NOSTER

NENÍ BLIŽŠÍHO KONTAKTU S HISTORIÍ NEŽ LAHEV  VÍNA. VŽDYŤ NÁS OD ČASŮ DÁVNO MINULÝCH DĚLÍ POUZE 5 CENTIMETRŮ KORKU...

Aktuálně z výrobního procesu: 16.říjen Rozbouřené a zakalené mošty se pomalu čistí a u mladého vína ze zářijové sklizně se připravujeme na první provzdušnění.

Jakostní rozdělení vína Pater Noster

PATER NOSTER NOBLE MARGUE 

CLASSIQUE

PŘED SCELOVÁNÍM VÍNA PRO KATEGORII NOBLE MARGUE DOCHÁZÍ K MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI.MLADÁ VÍNA KATEGORIE NOBLE MARGUE  JSOU SCELENA PO 5.MĚSÍČNÍM ZRÁNÍ I S KVASINKAMI NA KTERÝCH VYZRÁVALA A PONECHÁNY JEDEN MĚSÍC K PROMÍSENÍ CHUTÍ VE VELKÝCH DEMIŽONECH. Z TĚCH JSOU PAK STÁČENA DO LAHVÍ. VZNIKÁ TAK JEDINEČNÉ CUVÉE 

DOBA ZRÁNÍ PŘED STÁČENÍM  5 MĚSÍCŮ
CENA  390 Kč

OBSAH ALKOHOLU  14%

obsah lahve 0.75l
FERMENTACE HROZNŮ 24 HODIN S TŘAPINAMI.

PATER NOSTER NOBLE MARGUE

ART VINE

HOSTÉ SE MOHOU ÚČASTNIT ZAJÍMAVÉ SOUTĚŽE VE KTERÉ MOHOU VYHRÁT LAHEV VÍNA TÉTO KATEGORIE, TEDY, POKUD POZNAJÍ NA ETIKETĚ AUTORA PODLE VYBRANÉHO ČÍSLA LAHVE KTERÉ SI ZVOLÍ. K OVĚŘENÍ ODPOVĚDI JE LAHEV VYBAVENA PROUŽKEM NA KTERÉM SE JMÉNO AUTORA PO OTEVŘENÍ OBJEVÍ. PRAVIDLA PLATÍ POUZE PŘI KONZUMACI VÍNA NA VINOHRADU VE SMRKOVÉM TÝNCI

DOBA ZRÁNÍ PŘED STÁČENÍM   5 MĚSÍCŮ
CENA 390 Kč

Obsah alkoholu 14%

obsahlahve 0.75l
FERMENTACE HROZNŮ 24 HODIN S TŘAPINAMI

PATER NOSTER SOLARIS

SELECTION

JEDNÁ SE O UNIKÁTNÍ VINNOU SPECIALITU. HROZNY PRO PŘÍPRAVU TOHOTO VÍNA JSOU VÝSLEDKEM NĚKOLIKA PROBÍREK. PODMÍNKOU JE PLNĚ VYZRÁLÝ HROZEN S VYSOKOU CUKERNATOSTÍ PONECHANÝ NA KEŘÍCH DO MĚSÍCE ŘÍJNA. 

HROZNY JSOU ZASÁČKOVÁNY PROTI PTACTVU A HMYZU V MĚSÍCI ZÁŘÍ A DENNĚ KONTROLOVÁNY.

DOBA ZRÁNÍ PŘED STÁČENÍM 7 MĚSÍCŮ
CENA 690 Kč
OBSAH ALKOHOLU 16%

obsah lahve 0.5l
FERMENTACE PŘEBRANÝCH BOBULÍ 48 HODIN


PATER NOSTER MUSCAT BLANC

SELECTION

MUSCAT BLANC JE PRO NÁŠ VINOHRAD PRVNÍ ODRŮDOU A VÍNA VYROBENA Z TÉTO ODRŮDY JSOU VLAJKOVOU LODÍ FLOTILY VÍN PATER NOSTER. TOTO VÍNO JE PŘEDMĚTEM MIMOŘÁDNÉHO ZÁJMU PRO SVOJÍ ŠPIČKOVOU JAKOST. SAMOTNÁ PŘÍPRAVA JE VELMI SLOŽITÝM A KOMPLIKOVANÝM PROCESEM ZAHRNUJÍCÍ NĚKOLIK DESÍTEK PROBÍREK HROZNŮ OD KONCE SRPNA  DO KONCE MĚSÍCE ŘÍJNA.

DOBA ZRÁNÍ PŘED STÁČENÍM 7 MĚSÍCŮ

CENA 3500 Kč

OBSAH ALKOHOLU 14,5%

obsah lahve 0.5l

FERMENTACE PŘEBRANÝCH BOBULÍ 48 HODIN

PATER NOSTER SOLARIS

EXCEPTIONNEL "FLEUR DE FOUGÉRE" 

ŠPIČKOVÉ VÍNO NEMAJÍCÍ V EVROPSKÉM VINAŘSTVÍ PODOBNÉHO. HROZNY PRO PŘÍPRAVU TOHOTO VÍNA DOSAHUJÍ TÉ NEJVYŠŠÍ CUKERNATOSTI A JSOU SKLÍZENY BĚŽNĚ V MĚSÍCI ŘÍJNU A LISTOPADU. ZASÁČKOVANÉ HROZNY JSOU DENNĚ KONTROLOVÁNY A ZBAVOVÁNY NEKVALITNÍCH BOBULÍ.

DOBA ZRÁNÍ PŘED STÁČENÍM 9 MĚSÍCŮ
CENA 3000 Kč
Obsah alkoholu 18%

obsah lahve 0.375l

FERMENTACE PŘEBRANÝCH BOBULÍ 48 HODIN

PATER NOSTER MUSCAT BLANC

EXCEPTIONNEL " FLEUR DE FOUGÉRE"

VÍNO JE VYRÁBĚNO POUZE V TĚCH NEJPŘÍZNIVĚJŠÍCH ROČNÍCÍCH. ROK 2021 BUDE PRVNÍM KDY JSME PONECHALY HROZNY NA KEŘÍCH DO HROZINKOVÉHO VYZRÁNÍ. JSOU DENNĚ KONTROLOVÁNY A ZBAVOVÁNY NEKVALITNÍCH BOBULÍ.


DOBA ZRÁNÍ PŘED STÁČENÍM 9 MĚSÍCŮ
CENA: 
OBSAH ALKOHOLU:

FERMENTACE PŘEBRANÝCH BOBULÍ 48 HODIN

ILUSTRATIVNÍ OBRÁZEK.VÍNO BUDE K PRODEJI OD ZÁŘÍ 2022


VVÝROBA NAŠICH VÍN PATER NOSTER

VÍNO PATER NOSTER SE VYRÁBÍ PRIMITIVNÍM ZPŮSOBEM (PRIMITIVNÍ ZNAČÍ NÁVRAT KE KOŘENŮM A PŘÍRODNÍM PROCESŮM). TO ZNAMENÁ ŽE PODÍL PŮDY, ZDRAVÍ HROZNŮ A PSYCHICKÁ POHODA VINOHRADNÍKOVA TVOŘÍ 60% ÚSPĚCHU.SAMOTNÁ VÝROBA PROBÍHÁ ORIGINÁLNÍM ZPŮSOBEM A JE NENAPODOBITELNÁ (NE SNAD MECHANICKY, ALE PRÁVĚ PŘÍSTUPEM KE ZPRACOVÁNÍ HROZNŮ). PROTOŽE JSME MALÁ VINOHRADNICKÁ VÝMĚRA JE NAŠÍ JEDINOU CESTOU K ÚSPĚCHU ŠPIČKOVÁ KVALITA.

ZDRAVÁ RECYKLACE

VŠE CO SE NA VINOHRADU URODÍ SE VRACÍ V RŮZNÝCH FORMÁCH ZPĚT A TO I PODLE MÍSTA SVÉHO PŮVODU.PODLOM, ZÁLISTKY, LETNÍ ZELENÝ ŘEZ, SPADANÉ LISTÍ, MATOLINY, POPEL Z JARNÍHO ŘEZU. TO VŠE JE VELMI CENNÝM MATERIÁLEM PRO STRUKTURU A KVALITU PŮDY VE VINOHRADU.

ZDRAVÉ DIVOKÉ KVAŠENÍ

DIVOKÉ KVASINKY SE VYSKYTUJÍ NA JEDNOTLIVÝCH BOBULÍCH RÉVY A SPOLEHLIVĚ ZAJIŠŤUJÍ DOKONALÝ PRŮBĚH KVAŠENÍ NAŠICH VÍN. ŽÁDNÉ "UŠLECHTILÉ" KVASINKY NIKDY PŘI VÝROBĚ PATER NOSTER NEPOUŽIVÁME.

ZÁKLAD JE PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁL

HROZNŮM JE U NÁS VĚNOVÁNA, HNED PO PŮDĚ, NEJVĚTŠÍ PÉČE. JSOU SKLÍZENY V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH, NA PLACHTY NASKLÁDÁNY K ODLEŽENÍ. POZDĚJI ŠETRNĚ A RUČNĚ MYTY, ZBAVENY TŘAPIN A PŘEBRÁNY. LISOVÁNÍ SE PROVÁDÍ VÝHRADNĚ RUČNÍ A MOŠT ZŮSTÁVÁ V KONTAKTU S DRCENÝM HROZNEM 24 HODIN. PŘI LISOVÁNÍ DOSAHUJEME VÝTĚŽNOSTI MOŠTU CCA 40%.TENTO ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ HROZNA JE JEDINOU MOŽNOSTÍ K ZÍSKÁNÍ ŠPIČKOVÉHO MOŠTU BEZ HOŘČIN , OLEJNATÝCH KAPEK, CHLOROFYLOVÉ ZELENĚ A ZNÁMEK PLÍSNĚ ČI POSTŘIKŮ V CHUTI. JINÝ ZPŮSOB SI NELZE ANI TECHNICKY PŘEDSTAVIT A JE MOŽNO JEJ PROVÁDĚT POUZE U SKUPINY ZCELA VYJÍMEČNÝCH VÍN.

PŘÍRODNÍ CYKLY VE ZRÁNÍ MOŠTŮ A MLADÉHO VÍNA

TEPLOTA JE UDRŽOVÁNA KOMPAKTNĚ S OHLEDEM NA ROČNÍ OBDOBÍ. NIKTERAK JI NEREGULUJEME S VYJÍMKOU MRAZIVÝCH DNÍ KDY SE ZRÁNÍ PODPORUJE TEMPEROVÁNÍM VZDUCHU ČISTÝM DŘEVEM V KRBU.MLADÁ VÍNA SE BĚHEM VÝVOJE JEDNOU PROVZDUŠNÍ ALE JSOU PRAVIDELNĚ SENZORICKY KONTROLOVÁNA. PŘEDEVŠÍM KVALITA VRSTVY KVASINEK NA KTERÝCH VYZRÁVAJÍ JE HODNOCENA V CHUTI A VŮNI.

ZÁZRAČNÝ FLÓR

ZPRAVIDLA SE OBJEVUJE NAD ZRAJÍCÍMI MLADÝMI VÍNY BĚHEM NĚKOLIKA MĚSÍCŮ. CHRÁNÍ ZRAJÍCÍ VÍNA PŘED ZTRÁTOU VONNÝCH LÁTEK, ZABARVUJE JE TEPLÝMI PASTELOVÝMI BARVAMI A ZESILUJE JEJICH VISKOZITU. OXIDACI ZABRAŇUJEME POUŽÍVÁNÍM KVASNÝCH ZÁTEK I KDYŽ "ZÁVOJ" VÍNA SPOLEHLIVĚ CHRÁNÍ I PROTI NÍ.

SLADKÁ VÍNA ZE ČTVRTÉ PROBÍRKY HROZNŮ

MOŠT Z TĚCHTO PŘEZRÁLÝCH HROZNŮ PROKVAŠUJE I NĚKOLIK MĚSÍCŮ. PRŮBĚH JEHO VÝVOJE JE NAPROSTO ODLIŠNÝ OD OSTATNÍCH VÍN S NIŽŠÍ CUKERNATOSTÍ HROZNŮ.NEPROBÍHÁ V NĚM BOUŘLIVÉ KVAŠENÍ A PRAKTICKY NEDOCHÁZÍ ANI K ZAKALENÍ MOŠTU PO PŘIROZENÉ SEDIMENTACI.FLÓR SE OBJEVUJE VŠAK VELMI SPORADICKY.

SCELOVÁNÍ NOBLE MARGUE

PŘED SCELOVÁNÍM VÍNA PRO KATEGORII NOBLE MARGUE DOCHÁZÍ K MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI.MLADÁ VÍNA JSOU SCELENA PO 5.MĚSÍČNÍM ZRÁNÍ I S KVASINKAMI NA KTERÝCH VYZRÁVALA A PONECHÁNY JEDEN MĚSÍC K PROMÍSENÍ CHUTÍ VE VELKÝCH DEMIŽONECH.Z TĚCH JSOU PAK STÁČENA DO LAHVÍ A VRSTVA KVASINEK, KTERÁ ZBUDE NA DNĚ, TVOŘÍ ZÁKLAD PRO VÝROBU NAŠÍ ŠPIČKOVÉ VÍNOVICE S OZNAČENÍM V50 A V64. TA JE BOHUŽEL, ZATÍM, V TOMTO STÁTĚ NEPOVOLENA K PRODEJI.

PATER NOSTER SELECTION

VÝROBA VÍNA JE LUXUSNÍ PRÁCIČKA. POKUD SE PODAŘÍ SKLIDIT HROZNY PRO PŘÍPRAVU TĚCHTO ČISTÝCH ODRŮDOVÝCH VÍN( A TĚM JE VĚNOVÁNA MIMOŘÁDNÁ PÉČE A NĚKOLIKA STUPŇOVÁ PROBÍRKA), JE MOŠT A MLADÉ VÍNO PONECHÁNO NA KVASINKÁCH I 7.MĚSÍCŮ. PRO ZACHOVÁNÍ ODRŮDOVÉHO CHARAKTERU A ZÁROVEŇ PŘÍJEMNÉ KYSELINY SE SKLIZEŇ ROZDĚLÍ DO NĚKOLIKA OBDOBÍ. PODÍL HROZNA RŮZNÝCH STUPŇŮ ZRALOSTI JE ROZHODUJÍCÍM ALE PŘÍSNĚ STŘEŽENÝM TAJEMSTVÍM JEHO PRVOTŘÍDNÍ JAKOSTI.

Prioritou je nezasahovat do žádné z fází vývoje vína.

Vína Pater Noster nejsou během výroby ve všech fázích jakkoli školena, sířena, stabilizována, doslazována, filtrována a upravována v chuti dřevem.

Ano, Pater Noster je bezesporu velmi drahým (možná dokonce i nejdražším) vínem v našich končinách, ale na otázku proč je tomu tak nelze, bez jeho polibku na vaše rty, odpovědět.


Od ročníku 2020 zavádíme pro jakostní kategorie Selection a Exceptionnel prodej v režimu en primeur.

Co je vlastně en primeur?

Režim prodeje vín označován jako en primeur nabízí zákazníkovi možnost nákupu vína před jejich nalahvováním či vlastním prodejem z důvodu zrání v lahvích.

1. V čem je nákup vín en primeur pro zákazníka výhodný?

Především ve výsledné ceně kterou za víno ve finále zaplatí. Úspora může být až 30%. Další výhodou je jistota nákupu vína, především u vín která jsou vyráběna v minimálním množství.

2.Proč je systém prodeje en primeur zaveden pro vína Pater Noster?

Vína Pater Noster jsou vína s velmi nízkou produkcí a mimořádným způsobem přípravy. Jsou primárně cílena pro náročného zákazníka a zkušenosti z loňského roku nám byly signálem že je potřeba jejich prodej ochránit rezervačním systémem, aby nedošlo ke zklamání zájemců.

3. Bude produkce těchto vybraných vín omezena i do budoucna?

I když se zvýší novými výsadbami produkce našich vín, výběrové jakostní kategorie budou vždy záležitostí množstevně omezenou. Celková produkce našeho vinohradu pro všechny jakostní kategorie nepřesáhne 500 litrů a výběrová vína budou tvořit maximálně 10%.


POČASÍ A JAKOSTI VÍNA PATER NOSTER PODLE ROČNÍKŮ


2016

VELMI DOBRÝ A TEPLÝ ROK BEZ VÝKYVŮ V POČASÍ. MLADÁ RÉVA DOBŘE PROSPEROVALA A ZMRZLÍ MUŽI NEUDEŘILI S OBÁVANOU SILOU.

V TOMTO ROCE SE ŽÁDNÁ VÍNA NEVYROBILA


2017

V OBDOBÍ LEDOVÝCH MUŽŮ BYLO U NÁS NAMĚŘENO -6°C. VELMI ŠPATNÝ ROK I PRO OSTATNÍ OVOCE, NATOŽ PRO MLADOU RÉVU. VÁHA SKLIZENÝCH HROZNŮ ČINILA 176 KG

V TOMTO ROCE SE ŽÁDNÁ VÍNA NEVYROBILA

2018

PRVNÍ Z MIMOŘÁDNĚ TEPLÝCH A SUCHÝCH ROKŮ. ÚRODA BYLA VŠAK VELMI PĚKNÁ A TO I U OSTATNÍHO OVOCE A PŘEDEVŠÍM JAHOD.

VÁHA SKLIZENÝCH HROZNŮ ČINILA 390 KG

V TOMTO ROCE JSME ZAHÁJILI VÝROBU VÍNA KATEGORIE NOBLE MARGUE.

2019

ASI JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ROKŮ. RÉVA ODKVETLA JIŽ 15.KVĚTNA. REKORDNÍ ÚRODA A VYSOKÁ CUKERNATOST HROZNŮ. ZMRZLÍ MUŽI SE NEDOSTAVILI.

VÁHA SKLIZENÝCH HROZNŮ ČINILA .550 KG.

V TOMTO ROCE JSME ZAHÁJILI VÝROBU VÍNA KATEGORIE SELECTION. V NABÍDCE SE OBJEVILA I ČERVENÁ VÍNA.

2020

SLIBNĚ SE ROZBÍHAJÍCÍ ROK ( DUBEN BYL SLUNEČNÝ) ALE KVĚTEN CELÝ PROPRŠEL A BYLY VELMI NÍZKÉ TEPLOTY. I PRVNÍ DVA TÝDNY ČERVNA BYLY MOKRÉ A TAK SE TO VELMI NEGATIVNĚ PROJEVILO I NA ÚRODĚ. MNOHÉ Z ODRŮD PŘIŠLY O CELOU OSÁDKU HROZNŮ.

VÁHA SKLIZENÝCH HROPZNŮ ČINILA 290 KG.

V TOMTO ROCE JSME ZAHÁJILI VÝROBU VÍNA KATEGORIE EXCEPTIONNEL

2021

DLOUHÁ ZIMA  A POZDNÍ START RAŠENÍ ZACHRÁNIL NÁŠ VINOHRAD PŘED ZMRZLÝMI MUŽI.. JARNÍ MRAZY VŠAK NAPÁCHALY ZNAČNÉ ŠKODY V OKOLNÍCH STÁTECH (NEJVÍCE VE FRANCII). ŘEZ PROBĚHL BEZ PROBLÉMŮ ALE RAŠENÍ JSME ZAZNAMENALI AŽ NA KONCI KVĚTNA. LÉTO BYLO SLUNNÉ A DOSTATEČNĚ I PRŠELO. VINICE PATER NOSTER NEUTRPĚLA ŽÁDNOU PŘÍRODNÍ KATASTROFOU. SRPEN BYL VŠAK K DOZRÁVAJÍCÍM HROZNŮM DOSTI MACEŠSKÝ A  PANOVALY OBAVY Z PLÍSNÍ PRO ZNAČNOU ZÁLIVKU. ZÁŘÍ VŠAK VŠE OBRÁTILO V NÁŠ PROSPĚCH. BYLO TEPLÉ, SLUNNÉ A DOSLADILO VINOHRAD DO NETUŠENÝCH CUKRŮ.


Profesionální a zákaznické degustace vína Pater Noster.

Degustace ročníku 2020 a Tramínu červeného 2019.


Ve čtvrtek 20.května jsme měli možnost propít některá z našich vín v rámci profesionální degustace.

Zde několik zásadních postřehů.

Noble Margue 2020

Odrůda Solaris i v nepříznivém roce 2020 dosáhla pěkného cukru a tak je "základní řada" těchto vín alkoholicky obsažná, příjemná po vůni a s osvěžující kyselinou. Víno je již k pití a zákazníka určitě potěší.

Selection Solaris 2020

Plné a tělnaté víno s výrazným aromatem a obsažnou chutí. Po napití jsou "plná ústa" a dochuť je dlouhá. Skvělý reprezentant kategorie Selection.

Exceptionnel Solaris 2020

No tak toto víno je opravdovou lahůdkou. V chuti má blíže k Sherry a jeho vysoký alkohol (18%) je kupodivu velmi příjemným a nezastírá charakter odrůdy a výrazné aroma. Tato opravdová rarita je zatím mimo možnost zakoupení.

Riesling Selection 2020

Já nic podobného dosud nepil. Kdysi jsme četli o "páté chuti vína" tak zvaném "mase" a náš Riesling je v aromatu prostě neidentifikovatelný, Má jasně zelenkavou barvu a výraznou kyselinu. Ale ta vůně je jako "droga" stále nutí k jejímu "očichávání" a pro tyto vjemy Riesling vyřazujeme z prodeje a ponecháme minimálně půl roku k odležení. Víno patří k našim vrcholným produktům.

Muscat blanc Selection 2020.

Muscat blanc jasně dokázal proč je "vlajkovou lodí" našeho vinohradu. Aroma, po otevření lahve, doslova vyrazí dech. Je plné a mimořádné s krásnou kyselinou ( tu docilujeme" specifickým" způsobem výroby u nás). Víno je však na počátku své kariéry a tak jej vyřazujeme minimálně do září 2021 z prodeje.

Tramín rouge Selection 2019

Tramín se sice v loňském deštivém roce neurodil, ale naštěstí máme několik lahví ročníku 2019. Aromatické, plné, zlatavé víno s výrazným, sobě vlastním, "kořením." Víno pěkně vyzrává a má před sebou ještě " dlouhý věk."


II. Zákaznická degustace vína Pater Noster ročníku 2020 a ročníků 2019 a 2018.

V sobotu 16.října jsme měli možnost propít některá z našich vín v rámci zákaznické degustace. Zde několik postřehů.


Noble Margue 2020 Solaris

Základní řada vín Pater Noster nasadila vysokou laťku celé degustaci. Víno je plné a obsažné, intenzivní chuťový vjem podporují rozličné ovocné "oleje". 

Víno však neprospěla nízká teplota při servisu( chyba organizátora) bylo by ještě intenzivnější a přesvědčivější. Postřeh pro příští degustaci.


Selection Solaris 2020

Koncert chutí pokračuje a řada Selection dokazuje jak moc důležitý je výchozí stav vyzrání hrozna pro následnou výrobu. 

Tělnaté a plné napití, mocný alkohol a vysoké bodové hodnocení.

Exceptionnel Solaris 2020

Jestliže mluvíme o vinařských specialitách, Exceptionnel by mohl rovnou "šupajdit" na vinařskou Olympiádu do Beaune ( apelace velkých bílých vín v Burgundsku). Jedná se o opravdový zážitek a toto víno snese směle srovnání na těch nejprestižnějších konkurzech a ochutnávkách, kam jej vyšleme.

Selection Riesling 2020

Víno bylo příjemně kyselé, překvapivě nízko alkoholické a slovy jednoho z účastníku degustace " opravdové pití pro horké a louky vysušující léto". 

A opravdu, evokace poledního žáru v kombinaci se sklenkou tohoto rieslingu byla více než svádivá.

Noble Margue 2019

Toto víno doslova překypovalo příjemnou ovocnou kyselinkou. A přítomné účastníky degustace na chvilku rozdělilo na příznivce" života dárné kyselinky" a milovníky tělnatějších a sladších vín. Je příjemným překvapením a svědectvím že i v horkém roce 2019, který nese ve svém rodném listu, se kyselina, kterou naše vína vládnou,  s díky nevytratila. 

Noble Margue 2018

První z "našich" mě upřímně potěšilo. Plné tělo, příjemná kyselina a aromatická kondice vyvrací názory že " primitivní vína" ( vína jsou vyráběna z hroznů jenž se rodí bez použití chemizace na vinohradu během vegetačního období a samozřejmě při následné výrobě samotných vín) se ve sklepě neudrží. 

Tušení, že pro životnost vína je důležitější výroba a dlouhodobé vyzrávání, než "zaručená chemická stabilizace chránící vína před oxidací" dostává reálný rozměr.

Selection Muscat blanc 2020

Odrůda Muscat je opravdovým" darem" pro náš vinohrad a vína která se z jeho  hroznů daří vyrobit jsou prostě fenomenální. Vůně, ach jak opojná to vůně, voňavka či spíše parfém, ten z nejpříjemnějších, dlouhá dochuť, vysoký alkohol a výrazná kyselina jsou trumfy kterými pevně vládne. A možnosti experimentů s jeho jakostí, které nabízí jsou. zdá se, nevyčerpatelné.


Všem účastníkům degustace děkujeme za příjemně prožitý večer.