Akce na našem vinohradu

Druhá ze sérií degustací na našem vinohradu se bude konat 14.srpna od 16 hodin. Tentokrát se projdeme úchvatnými scenériemi řeky Loiry a ochutnáme řadu vyhlášených vín která se zde připravují. 

Seznam degustovaných vín upřesníme.

První letošní degustace se bude konat 26.června od 17 hodin na našem vinohradu. Je věnována vínům z francouzské vinařské oblasti Alsasko. Degustací provází Petr Doležal. Cena na osobu 490 Kč.( v ceně je malé občerstvení, minerální voda a 5 vzorků bílého a 1 vzorek červeného vína). Místa si raději rezervujte předem na telefonu 604966377.

Den Levandule se bude konat ve dnech 10 a 11.července 2021 od 10 hodin. Přijeďte se pokochat krásou, opojnou vůní a propadněte fialové mánii. 

14.srpna pořádáme druhou letošní degustaci francouzských vín na našem vinohradu.Seznam degustovaných vín bude upřesněn.

Vinohrad Smrkový Týnec se stává, za krátký čas své existence, cílem turistů, cyklistů, rodin s dětmi, milovníků vína, ochránců přírody, zahrádkářů, milovníků kvalitní kávy a především pohody a klidu. To vše nás těší, ale také zavazuje a tak se snažíme naše zákazníky vždy něčím novým potěšit.

Byli jsme zařazeni do doporučených turistických cílů Chrudimska a Hlinecka, točila u nás mnohokrát televize, ale ví se o nás i za hranicemi našeho regionu i země. O tom ostatně svědčí návštěvy z různých koutů naší republiky a zahraničí. 

Některé z akcí, které se u nás pravidelně opakují, se těší mezi návštěvníky mimořádnému zájmu. 

Můžeme jmenovat například Den levandule, Burčákové slavnosti, Pravidelné degustace evropských vín a žhavou novinkou, která se těší vašemu zájmu, je Silvestr naruby který zahajujeme již v 9. hodin ráno. 
Termíny předpokládaných degustací na našem vinohradu budou nejprve potvrzeny a všem, kteří se zařadili do našeho registru pod heslem Burčák, přijdou pozvánky automaticky.

TERMÍNY DEGUSTACÍ NA NAŠEM VINOHRADU

ČERVEN

26.6 SOBOTA
ZAČÁTEK DEGUSTACE V 17 HODIN
MALÉ OBČERSTVENÍ JE SOUČÁSTÍ DEGUSTACE

DEGUSTACE VÍN ALSASKA
ALSASKO JE OBLASTÍ ZNÁMOU VŠEM MILOVNÍKŮM ČISTÝCH PŘÍRODNÍCH VÍN, VYROBENÝCH Z JEDNÉ ODRŮDY. VÍNA JSOU OBLÍBENA PŘEDEVŠÍM U VYZNAVAČŮ  CHARAKTERNÍCH VŮNÍ A SNADNO ZAPAMATOVATELNÝCH VŮNÍ.

SLOVEM A VÝBĚREM VÍN PROVÁZÍ PETR DOLEŽAL
DEGUSTACE SE KONAJÍ V ATRAKTIVNÍM PROSTŘEDÍ NAŠEHO VINOHRADU VE SMRKOVÉM TÝNCI A DOPORUČUJEME REZERVACI MÍSTA.

SEZNAM DEGUSTOVANÝCH VÍN A CENA BUDE DOPLNĚNA BĚHEM NÁSLEDUJÍCÍHO TÝDNE.


SEZNAM DEGUSTOVANÝCH VÍN :

1. Edelzwicker
2.Sylvaner
3.Riesling
4.Pinot  Gris
5.Gewurztraminer

6.Pinot Noir

Cena na osobu : 490 Kč
Místa doporučujeme rezervovat na tel. čísle 604966377 či prostřednictvím e-mailu uvedeného v kontaktech.

Počet osob přihlášených do služby informace o akcích na našem vinohradu prostřednictvím služby SMS, již využilo 480 zájemců.

Pokud máte zájem dostávat pozvánky a upozornění na naše akce formou SMS napište nám do dotazníku, níže, své jméno(nikoliv příjmení) a telefonní číslo. Do naší databáze budete uloženi pod obecným heslem BURČÁK a budete tak pravidelně získávat pozvánky na akce u nás konané, formou SMS.

Jaro u vinaře záčíná prvním řezem do keře vinné révy

V teplých ročnících 2018 a 2019 réva již rašila na začátku března.

Správný řez je pro vývoj a pozdější úrodu bezpodmínečný.

Elegantní Noble Margue, grand vin našeho vinohradu.

Cesta k nám je vyznačena v obci Smrkový Týnec výraznými poutači.

V loňském roce vykvetla levandule již o tři týdny dříve.

Přehled připravovaných akcí na našem vinohradu pro rok 2021


Únor 2021  

1.VÍTÁNÍ JARA NA VINICI

Předpokládaný termín je 20.února (sobota od 13 hodin). Spojeno s prodejem svařeného vína a ukázkou jarních prací při řezu révy.

Vstupné: 30 Kč 


JE NÁM LÍTO, ALE  JSME NUCENI AKCI VÍTÁNÍ JARA NA VINICI PRO VEŘEJNOST NEPOŘÁDAT S OHLEDEM NA NAŘÍZENÍ VLÁDY O ZÁKAZU PRODEJE ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ A SLUČOVÁNÍ OSOB.


Březen 2021

2.UKÁZKA ŘEZU VINNÉ RÉVY PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST

14.březen od 13 hodin na vinohradu ve Smrkovém Týnci

Určeno pro malopěstitele i zahrádkáře. Ukázka je bezplatná a zahrnuje různé způsoby řezu s ohledem na vedení révy u zájemců a poradenskou službu.

Vstupné: 30 Kč

 

JE NÁM LÍTO, ALE JSME NUCENI AKCI UKÁZKA ŘEZU VINNÉ RÉVY PRO VEŘEJNOST NEPOŘÁDAT S OHLEDEM NA NAŘÍZENÍ VLÁDY O ZÁKAZU  SLUČOVÁNÍ OSOB.


Duben 2021


3. DEGUSTACE MLADÝCH VÍN PATER NOSTER 

Na sobotu 17.dubna se připravuje degustace mladých vín Pater Noster jakosti Noble Margue ročníku 2020. 

Akce začíná v 10 hodin, její součástí je i degustace ročníku Noble Margue 2019 a možnost zakoupení vín ročníku 2020.

Na tuto akci je nutno si předem rezervovat místo prostřednictvím kontaktů uvedených na našich stránkách. Počet přihlášených bude omezen.


Vstupné: Cena za vzorek degustovaného vína bude stanovena na místě.

JE NÁM LÍTO, ALE JSME NUCENI TUTO AKCI NEPOŘÁDAT S OHLEDEM NA NAŘÍZENÍ VLÁDY O ZÁKAZU SLUČOVÁNÍ OSOB.


Květen 2021

4. OTEVŘENÍ VINOHRADU A ZAHRAD PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST.

Podle předběžného plánu vlády a hlavních epidemiologů  to vypadá že se bude v první dekádě května otevírat( alespoň venkovní zahrádky). Pro návštěvníky, zahrádkáře, vinohradníky, turisty pěší i kolmo nabízíme širokou škálu gastronomických lahůdek, naše jedinečné "grand vin naturel" Pater Noster a jako novinku naleznete ve stálé nabídce i kvalitní sýr. Pro děti máme připraveny studené i teplé nápoje.

Červen 2021


5.DEGUSTACE ALSASKÝCH VÍN 26.červen od 17 hodin na našem vinohradu.


První letošní degustace je věnována úchvatným alsaským vínům. Zahajujeme tak sérii degustací při kterých můžete procestovat vinorodé kraje francouzských vinohradů. Deguistacemi provází Petr Doležal a populárně naučnou formou provádí hosty od historie až po současnost. Speciálně je do série degustací zařazena degustace mělnických vín a jako vrchol " degustační sezony" je připravena degustace vín Pater Noster.


Červenec 2021

DEN LEVANDULE 10. A 11. ČERVENCE 2021 OD 10 HODIN


Měsíc červenec bude patřit levanduli a jestli současný ráz počasí vydrží lze předpokládat že první červencový víkend bude patřit všem obdivovatelům "modré voňavé nádhery".  Den levandule je veliký svátek a probíhá u nás ve slavnostní atmosféře až do pozdních večerních hodin. Zveme všechny srdečně a těšíme se na setkání v exkluzivním prostředí našeho vinohradu.
Vstupné: 30 Kč


Otevřeno máme po oba dny a je pro vás připravena možnost prohlídky, nákupu našich výrobků v Levandulovém obchůdku , občerstvení Pod ořechem a především pořádná porce pozitivní energie. 


Jako žhavá novinka roku 2021 jsou nově budované zahrady, dětské ekologické centrum a nový vinohrad. Pozemek přímo navazuje na stávající vinohrad bude na něm i možnost noclehu pro naše zákazníky( vyznavače přírodního spinkání).

MÁM ZÁJEM DOSTÁVAT INFORMACE O AKCÍCH NA VINOHRADU VE SMRKOVÉM TÝNCI FORMOU SMS