NAŠE SLUŽBY NA VINOHRADU VE SMRKOVÉM TÝNCI PRO VEŘEJNOST

.

Prodej vín Domény Pater Noster a vlastních výrobků z bylin. levandule a vinné révy v našem Levandulovém obchůdku na vinohradu.

VÍNA NAŠÍ DOMÉNY PATER NOSTER

V NAŠEM LEVANDULOVÉM OBCHODĚ ZAKOUPÍTE VÍNA PATER NOSTER A TO VŠECH JAKOSTNÍCH KATEGORIÍCH A AKTUÁLNÍCH ROČNÍKŮ. K VÍNŮM SI MŮŽETE ZAKOUPIT I ORIGINÁLNÍ SKLENIČKY ,DÁRKOVÁ BALENÍ S LOGEM NAŠEHO VINOHRADU, UPOMÍNKOVÉ PŘEDMĚTY S TÉMATIKOU NAŠICH VÍN A VINOHRADU.

Z NAŠÍ VLASTNÍ PRODUKCE 

V LEVANDULOVÉM OBCHŮDKU NABÍZÍME NAŠE VLASTNÍ VÝROBKY Z LEVANDULE, BYLINNÉ OLEJE A OCTY, KULINÁŘSKÉ SPECIALITY, VÝROBKY PLEŤOVÉ KOSMETIKY , BYLINNÉ SOLE A MASÁŽNÍ OLEJE. VŠECHNY VÝROBKY JSOU ČISTÉ BEZ POUŽITÍ NÁHRAŽEK, KONZERVANTŮ, BARVIV, ESENCÍ A POCHÁZEJÍ VÝHRADNĚ Z NAŠEHO VINOHRADU, ZAHRAD A LEVANDULOVÝCH POLÍ.

KNIHY PETRA DOLEŽALA

K ZAKOUPENÍ JSOU VŠECHNY TITULY TOHOTO OBLÍBENÉHO SPISOVATELE VČETNĚ VINAŘSKÝCH ODBORNÝCH KNIH. 

KNIHY JE MOŽNO SI TAKÉ ZAPUJČIT K PŘEČTENÍ V NAŠÍ LITERÁRNÍ KAVÁRNĚ. 

SEZNAM KNIH NALEZNETE NA ODKAZU NÍŽE.

Restaurační služby na našem vinohradu

V SEZONĚ, KTERÁ U NÁS ZAČÍNÁ V MĚSÍCI KVĚTNU A KONČÍ POSLEDNÍM ZÁŘIJOVÝM DNEM, JE MOŽNO ZAJET NA TAKŘKA DESÍTKU DRUHŮ KÁVY, HORKOU ČOKOLÁDU, BYLINKOVÉ ČAJE VLASTNÍ VÝROBY, STUDENÉ A TEPLÉ NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE, KVALITNÍ SÝR, SEZONNÍ OVOCNÉ POHÁRY.

V NABÍDCE SE SETKÁTE LETOS POPRVÉ S NEALKOHOLICKÝM HROZNOVÝM NÁPOJEM PRO ŘIDIČE A DĚTI ČI ŠUMIVÝM VÍNEM BEZ ALKOHOLU URČENÝM TAKTÉŽ DĚTEM I ŠOFÉRŮM. 

ŠLEHAČKU, KTEROU ZDOBÍME NĚKTERÉ DRUHY SPECIÁLNÍCH KÁV, SI SAMI VYRÁBÍME.

NOVINKOU V NAŠEM SORTIMENTU JE TAKÉ VINNÁ POLÉVKA ČI HORKÁ ČOKOLÁDA ROYAL.

TO VŠE SI MŮŽETE VYCHUTNAT V ATRAKTIVNÍM PROSTŘEDÍ ZAHRADNÍ RESTAURACE "POD OŘECHEM".

JAKO NOVINKU ROKU 2023 NABÍZÍME I MOŽNOST POSEZENÍ V NOVÉ LITERÁRNÍ KAVÁRNĚ S MOŽNOSTÍ ZAPUJČENÍ KNIH PETRA DOLEŽALA K PŘEČTENÍ

Degustace vín

DEGUSTACE VÍN PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST

DEGUSTACE MAPUJÍ KONKRÉTNÍ VINAŘSKÉ OBLASTI A JSOU VEDENY VELMI VOLNOU FORMOU.

 SLOVEM PROVÁZÍ MAJITEL VINOHRADU, SPISOVATEL A MILOVNÍK VÍN PETR DOLEŽAL. DEGUSTACE JSOU ZAMĚŘENY PŘEDEVŠÍM NA JEDNOTLIVÉ VINAŘSKÉ OBLASTI FRANCIE A JEJICH SOUČÁSTÍ JE ZÁKLADNÍ OBČERSTVENÍ VE FORMĚ PEČIVA, SÝRA A MINERÁLNÍ VODY. PRAVIDELNĚ SE DEGUSTUJE 7 VZORKŮ VÍN( DO NABÍDKY SE SNAŽÍME ZAŘADIT KOMPLETNÍ BAREVNOU ŠKÁLU, VÍNA SLADKÁ, VINNÉ SPECIALITY ).

DEGUSTACE PROBÍHAJÍ V NEOPAKOVATELNÉ ATMOSFÉŘE VINOHRADU VE SMRKOVÉM TÝNCI.

ŘÍZENÉ DEGUSTACE VÍNA PRO UZAVŘENOU SPOLEČNOST

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O TUTO SLUŽBU JE VHODNÉ PŘEDEM KONZULTOVAT VAŠÍ PŘEDSTAVU DEGUSTACE.

VÝBĚR VÍN (POKUD MÁTE POŽADAVEK NA NĚKTEROU VINAŘSKOU ZEMI, OBLAST ČI ODRŮDU...) POČET OSOB, ROZSAH OBČERSTVENÍ, ČASOVOU PŘEDSTAVU.

CENA DEGUSTACE NA OSOBU SE POHYBUJE V ZÁKLADNÍM STUPNI OD 400 KČ, ALE JSME SCHOPNI JI UPRAVIT PODLE VAŠICH PŘEDSTAV.

DEGUSTACE PROBÍHAJÍ V PROSTORU VINOHRADU VE SMRKOVÉM TÝNCI.

DEGUSTACE MIMO NÁŠ VINOHRAD

V PŘÍPADĚ ZÁJMU JSME SCHOPNI ZAJISTIT I TUTO SLUŽBU. DEGUSTACI JE NUTNO PŘEDEM DOHODNOU TELEFONICKY ČI PŘI OSOBNÍ NÁVŠTĚVĚ.

ZAJÍMÁ NÁS PŘEDEVŠÍM POČET OSOB (TEN NEOMEZUJEME) MÍSTO KONÁNÍ DEGUSTACE, VYBAVENÍ INVENTÁŘEM K DEGUSTACI (TEN JSME SCHOPNI SAMI ZAJISTIT) POŽADAVEK NA OBČERSTVENÍ A ČASOVÝ HARMONOGRAM.

CENU STANOVÍME PODLE VAŠÍ PŘEDSTAVY A DLE ROZSAHU SLUŽEB, KTERÉ POŽADUJETE. 

Studium vinoznalectví  a sommelierství

JEDNODENNÍ RYCHLOKURZ ZÁKLADŮ VINAŘSKÉ ABECEDY

Je určen především těm kteří se s vínem setkávají třeba při účasti na firemních akcích ( bankety, rauty, obchodní jednání v gastronomickém zařízení...) ale také pro pracovníky z oboru gastronomie, prodejce ve vinotékách či specializovaných obchodech.

Kurz probíhá v učebně na vinohradu ve Smrkovém Týnci (není podmínkou) a je pořádán pro jednotlivce či skupiny a dokonale vás připraví na nečekané setkání s vínem. Kurzy probíhají na základě dohody mezi vyučujícím a studentem.

Cena jednodenního kurzu : 

500 Kč

ZÁKLADNÍ SOMMELIERSKÝ KURZ

Tento kurz je určen pro studenty gastronomických škol, zaměstnance v gastronomii, prodejce vína či milovníky vín, kteří se chtějí seznámit blíže s problematikou tohoto významného odvětví.

Kurz se skládá z výuky teoretické a výuky praktické.
Ve třech dnech se účastník seznámí se základy práce sommeliera, naučí se servis tichého a šumivého vína. 

Každý studijní den je ukončen písemnou zkouškou k probíraným tématům. Kurz je doplněn o degustaci vybraných vín.
Kurz je ukončen závěrečnou praktickou a teoretickou zkouškou.

Kurzy probíhají v prostorech vinohradu ve Smrkovém Týnci, ale je možno, po konzultaci se zájemci, pořádat je i mimo.

Cena základního sommelierského kurzu je 1600 Kč na osobu.

Úspěšný absolvent obdrží diplom o absolvování kurzu.

PRACOVNÍ STÁŽE NA NAŠEM VINOHRADU

Jsou novinkou v naší nabídce a ocení je všichni zahrádkáři a vinaři kteří chtějí hospodařit na svém pozemku bez použití chemie.Stáže vás naučí význam  květomluvy, přípravu postřiků a hnojiv na přírodní bázi a práci s půdou.

Naše dárkové poukazy jsou oblíbeným dárkem všem milovníkům vína

Dárkový poukaz

Degustace francouzských vín

Velmi oblíbený dárek, kterým potěšíte všechny milovníky vína, je s roční platností.

Po jejím skončení lze, v hodnotě poukazu, nakoupit víno v naší vinotéce.

takže 

o své peníze nepřijdete.

Dárkový poukaz

Sommelierský kurz

Velmi oblíbený dárek, kterým potěšíte všechny milovníky vína, je s roční platností.

Po jejím skončení lze, za hodnotu tohoto poukazu, nakoupit víno v naší vinotéce.

takže

o své peníze nepřijdete.

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz Degustace francouzských vín

Dárek pro všechny milovníky kvalitních vín V ceně poukazu je degustace  řady vín reprezentujících vždy jednu francouzskou vinařskou oblast. Zákazník si může vybrat z následujících oblastí Bordeaux-Burgundsko-Cotes du Rhone-Alsasko-Jihozápadní Francie-Languedoc Roussillon Poukaz má platnost 1 rok od data vydání Pokud propadne jeho platnost je možno si v jeho ceně nakoupit vína dle vlastního výběru v naší prodejně. Degustací a výběrem vín provází pan Petr Doležal Reprezentativní vzhled poukazu.

600,00 Kč

Dárkový poukaz Sommelierský kurz

Třídenní  sommelierský kurz je stejně vhodný pro amatérské obdivovatele vína jako pro zaměstnance v potravinářství, vinotéce či velkobchodu s vínem. Kurz zahrnuje následující rozsah učiva  V části teoretické: Výroba vína, druhy vína, vady vína, skladování vína,vína České republiky, Vína nejvýznamnějších evropských zemí,jakosti vína, vhodnost vína k jednotlivým pokrmům,inventář pro servis vína. V části praktické: Prezentace vína, servis tichého a šumivého vína, reklamace vín. Součástí kurzu je degustace vybraných druhů vín Kurz je ukončen praktickou a teoretickou zkouškou. Kurzem provází pan Petr Doležal Absolventi kurzu obdrží diplom o absolvování. Poukaz má platnost 1 rok od data vydáíní. Pokud propadne jeho platnost je možno si v jeho ceně nakoupit vína dle vlastního výběru v naší prodejně.  Reprezentativní vzhled poukazu.

1 600,00 Kč