Kniha Můj přítel vinohrad

Můj přítel vinohrad

Současný trend zemědělství a vinohradnictví, které je plně závislé na chemickém hnojení bez respektování půdních a přírodních zákonů, přiblížil člověka k samotné hranici jeho existence. Jenom v roce 2022 bylo do zemědělské půdy světa aplikováno více jak 150 milionů tun umělých hnojiv a tento trend má stále stoupající tendenci, související s přibýváním lidské populace. Kniha Můj přítel vinohrad nabízí překvapivě snadná a použitelná řešení pro každý vinohrad, zahradu či zahrádku a čtenáři představuje" zelený svět rostlin" zcela z jiného, převratného úhlu pohledu. Její autor čerpá z bohatých zkušeností, získaných prací na vinohradu špičkové české Domény Pater Noster, s využitím vlastních objevů přirozených vlastností rostlin a zdůrazňuje nezastupitelný význam psychiky a stresu v jejich životě v přímé návaznosti na lidské chování. V knize čtenář nalezne praktické recepty a návody, více jak sto barevných fotografií a odkaz na internetovou Edici praktických videí přímo navazujících na jednotlivé kapitoly knihy. Kniha Můj přítel vinohrad potěší nejenom širokou obec profesionálních vinařů a malopěstitele vinné révy, ale také zahrádkáře, sadaře a všechny milovníky čisté přírody. Jistě se jim stane platným rádcem a průvodcem v jejich oblíbené činnosti hraničící často s celoživotní vášni, ale také svým obsahem zažehne diskuzi o nutnosti změny chování člověka k rostlinám. Naučme se rozumět řeči rostlin a využijme jejich květomluvu k prospěchu své zahrady či vinohradu. Seznamme se s půdními zákony a nezastupitelným významem zdravé půdy pro život na této planetě. Přesvědčme se sami, že lze hospodařit i bez nepřírodních hnojiv a postřiků. A pamatujme že změna celku začíná změnou jedince. Reprezentativní úprava a grafika Počet stránek : 202 Rozměr knihy: 18 x 24 cm Použitý papír: lesklá křída 150 Obal: pevné desky s barevným přebalem Barevné a černobílé fotografie. Ukázka z knihy: ano E-kniha: ano Audiokniha: ano Praktická videa: připravujeme

450,00 Kč

  Milí přátelé našeho vinohradu, mé filozofie Návratu a čistých produktů s respektem k přírodě.

  Žijeme v době ve které se prolínají a někdy i překrývají hesla a fráze se skutečností. Už dávno jsme si zvykli na fakt že potraviny, které si kupujeme, nejsou našemu tělu zrovna příznivě nakloněny a ani všemocná známka Bio nám skýtá, mnohdy, pramalou záruku kvality. 

  Při psaní těchto řádků si jasně uvědomuji, že někteří z nás prostě už nechtějí slyšet záporné ale ani kladné argumenty o skutečném stavu přírody a jakosti potravin v přesvědčení, že se nezakládají na pravdě či protože na vás útočí ze všech médií. 

  I tak nesmíme opomenout, každým dnem sílící, skupinu lidí kteří se snaží vymanit ze smyčky obchodních řetězců a marketingových reklam. Mnohé z nich znám osobně z návštěvy našeho vinohradu a povídání s nimi je vždy velmi přínosné a milé. 

  Napsali jsme pro ně, já a můj přítel vinohrad, tuto knihu určenou nejenom pěstitelům vinné révy, ale také zahrádkářům, ovocnářům, sadařům, bylinkářům, včelařům, prostě všem těm kteří se snaží hospodařit na svých zahradách i zahrádkách s ohledem na dopady, které může jejich činnost mít na okolní přírodu. 

  Musím vás předem upozornit že tato kniha je zcela jiná než běžné knihy o pěstování rostlinek a květinek a nabízí čtenářům skutečně " revoluční řešení" v chápání zeleného světa kolem nás. 

  Seznámí s řečí rostlin, naučí vás ošetřování půdy a je důkazem že se lze vyhnout chemizaci půdy. Zcela mimořádný význam je kladen na psychologii rostlin a významu vlivu lidského chování k nim.  

  Mohl bych z obsahu této knihy napsat ještě mnohé, ale jsem přesvědčen, že oním nejpřesvědčivějším důkazem o pravdivosti našich rad bude samotná návštěva našeho vinohradu a zahrad ve Smrkovém Týnci.

   Kniha Můj přítel vinohrad je v reprezentativní úpravě, plnobarevná se spoustou obrázků a praktických řešení každodenních problémů se kterými se každý, kdo hospodaří, potýká. 

  Je možno ji zakoupit pouze prostřednictvím těchto stránek či na našich druhých internetových stránkách.

  Pro všechny, kteří se rozhodnout si ji zakoupit, nabízí mimo rad, pracovního kalendáře, možnosti víkendových pracovních stáží, také velmi příjemný bonus v hodnotě 1000 Kč na nákup limitované edice našeho prvotřídního vína Pater Noster Exceptionnel ročník 2022. 

  Nabízíme samozřejmě i možnost jejího zakoupení přímo u nás na vinohradu v našem Levandulovém obchůdku. 

  Stane se skvělým dárkem všem milovníkům přírody a čistého hospodaření a jak pevně doufáme, zcela změní pohled na rostliny mnohým z vás.

  Autor knihy Petr Doležal