Kniha Můj přítel vinohrad

Můj přítel vinohrad

Současný trend zemědělství a vinohradnictví, které je plně závislé na chemickém hnojení bez respektování půdních a přírodních zákonů, přiblížil člověka k samotné hranici jeho existence. Jenom v roce 2022 bylo do zemědělské půdy světa aplikováno více jak 150 milionů tun umělých hnojiv a tento trend má stále stoupající tendenci, související s přibýváním lidské populace. Kniha Můj přítel vinohrad nabízí překvapivě snadná a použitelná řešení pro každý vinohrad, zahradu či zahrádku a čtenáři představuje" zelený svět rostlin" zcela z jiného, převratného úhlu pohledu. Její autor čerpá z bohatých zkušeností, získaných prací na vinohradu špičkové české Domény Pater Noster, s využitím vlastních objevů přirozených vlastností rostlin a zdůrazňuje nezastupitelný význam psychiky a stresu v jejich životě v přímé návaznosti na lidské chování. V knize čtenář nalezne praktické recepty a návody, více jak sto barevných fotografií a odkaz na internetovou Edici praktických videí přímo navazujících na jednotlivé kapitoly knihy. Kniha Můj přítel vinohrad potěší nejenom širokou obec profesionálních vinařů a malopěstitele vinné révy, ale také zahrádkáře, sadaře a všechny milovníky čisté přírody. Jistě se jim stane platným rádcem a průvodcem v jejich oblíbené činnosti hraničící často s celoživotní vášni, ale také svým obsahem zažehne diskuzi o nutnosti změny chování člověka k rostlinám. Naučme se rozumět řeči rostlin a využijme jejich květomluvu k prospěchu své zahrady či vinohradu. Seznamme se s půdními zákony a nezastupitelným významem zdravé půdy pro život na této planetě. Přesvědčme se sami, že lze hospodařit i bez nepřírodních hnojiv a postřiků. A pamatujme že změna celku začíná změnou jedince. Reprezentativní úprava a grafika Počet stránek : 203 Rozměr knihy: 18 x 24 cm Použitý papír: lesklá křída 150 Obal: pevné desky s barevným přebalem Barevné a černobílé fotografie. Ukázka z knihy: ano E-kniha: ano Audiokniha: ano Praktická videa: připravujeme

400,00 Kč

  Milí přátelé našeho vinohradu, mé filozofie Návratu a čistých produktů s respektem k živé přírodě.


  Žijeme v době ve které se prolínají a někdy i překrývají hesla a fráze se skutečností. Už dávno jsme si zvykli na fakt že potraviny, které si kupujeme, nejsou našemu tělu zrovna příznivě nakloněny a ani všemocná známka Bio nám skýtá, mnohdy, pramalou záruku kvality. 

  Při psaní těchto řádků si jasně uvědomuji, že někteří z nás prostě už nechtějí slyšet záporné ale ani kladné argumenty o skutečném stavu přírody a jakosti potravin v přesvědčení, že se nezakládají na pravdě či protože na vás útočí ze všech médií. 

  I tak nesmíme opomenout, každým dnem sílící, skupinu lidí kteří se snaží vymanit ze smyčky obchodních řetězců a marketingových reklam. Mnohé z nich znám osobně z návštěvy našeho vinohradu a povídání s nimi je vždy velmi přínosné a milé. 

  Napsali jsme pro ně, já a můj přítel vinohrad, tuto knihu určenou nejenom pěstitelům vinné révy, ale také zahrádkářům, ovocnářům, sadařům, bylinkářům, včelařům, prostě všem těm kteří se snaží hospodařit na svých zahradách i zahrádkách s ohledem na dopady, které může jejich činnost mít na okolní přírodu. 

  Musím vás předem upozornit že tato kniha je zcela jiná než běžné knihy o pěstování rostlinek a květinek a nabízí čtenářům skutečně " revoluční řešení" v chápání zeleného světa kolem nás. 

  Seznámí s řečí rostlin, naučí vás ošetřování půdy a je důkazem že se lze vyhnout chemizaci půdy. Zcela mimořádný význam je kladen na psychologii rostlin a významu vlivu lidského chování k nim.  

  Mohl bych z obsahu této knihy napsat ještě mnohé, ale jsem přesvědčen, že oním nejpřesvědčivějším důkazem o pravdivosti našich rad bude samotná návštěva našeho vinohradu a zahrad ve Smrkovém Týnci.

   Kniha Můj přítel vinohrad je v reprezentativní úpravě, plnobarevná se spoustou obrázků a praktických řešení problémů se kterými se každý, kdo hospodaří, potýká. 

  Je možno ji zakoupit pouze prostřednictvím těchto stránek či na našich druhých internetových stránkách www.knihy-petra-dolezala.cz

  Pro všechny, kteří se rozhodnout si ji zakoupit, nabízí mimo rad, pracovního kalendáře, možnosti víkendových pracovních stáží, také velmi příjemný bonus v hodnotě 1000 Kč na nákup limitované edice našeho prvotřídního vína Pater Noster Exceptionnel ročník 2022. 

  Nabízíme samozřejmě i možnost jejího zakoupení přímo u nás na vinohradu v našem Levandulovém obchůdku. 

  Stane se skvělým dárkem všem milovníkům přírody a čistého hospodaření a jak pevně doufáme, zcela změní pohled na rostliny mnohým z vás.

  Autor knihy Petr Doležal