NAŠE ORIGINÁLNÍ VÍNA JSOU CHRÁNĚNA OBCHODNÍ ZNAČKOU PATER NOSTER

Od ročníku 2020 zavádíme pro jakostní kategorie Selection a Exceptionnel prodej v režimu en primeur.

Co je vlastně en primeur?

Režim prodeje vín označován jako en primeur nabízí zákazníkovi možnost nákupu vína před jejich nalahvováním či vlastním prodejem z důvodu zrání v lahvích.


1. V čem je nákup vín en primeur pro zákazníka výhodný?


Především ve výsledné ceně kterou za víno ve finále zaplatí. Úspora může být až 30%.
Další výhodou je jistota nákupu vína, především u vín která jsou vyráběna v minimálním množství.

2.Proč je systém prodeje en primeur zaveden pro vína Pater Noster?


Vína Pater Noster jsou vína s velmi nízkou produkcí a mimořádným způsobem přípravy. Jsou primárně cílena pro náročného zákazníka  a zkušenosti z loňského roku nám byly signálem že je potřeba jejich prodej ochránit rezervačním systémem, aby nedošlo ke zklamání zájemců. 

3. Bude produkce těchto vybraných vín omezena i do budoucna?

I když se zvýší novými výsadbami produkce našich vín, výběrové jakostní kategorie budou vždy záležitostí množstevně omezenou. Celková produkce našeho vinohradu pro všechny jakostní kategorie nepřesáhne 500 litrů a výběrová vína budou tvořit maximálně 10%.

Degustace ročníku 2020 a Tramínu červeného 2019.

Ve čtvrtek 20.května jsme měli možnost propít některá z našich vín.

Zde několik zásadních postřehů.

Noble Margue 2020

Odrůda Solaris i v nepříznivém roce 2020 dosáhla pěkného cukru a tak je "základní řada" těchto vín alkoholicky obsažná, příjemná po vůni a s osvěžující kyselinou. Víno je již k pití a zákazníka určitě potěší.

Selection Solaris 2020 

Plné a tělnaté víno s výrazným aromatem a obsažnou chutí. Po napití jsou "plná ústa" a dochuť je dlouhá. Skvělý reprezentant kategorie Selection.

Exceptionnel Solaris 2020 

No tak toto víno je opravdovou lahůdkou. V chuti má blíže k Sherry a jeho vysoký alkohol (18%) je kupodivu velmi příjemným a nezastírá charakter odrůdy a výrazné aroma. Tato opravdová rarita je zatím mimo možnost zakoupení.

 Riesling Selection 2020 

Já nic podobného dosud nepil. Kdysi jsme četli o "páté chuti vína"  tak zvaném "mase" a náš Riesling je v aromatu prostě neidentifikovatelný, Má jasně zelenkavou barvu a výraznou kyselinu. Ale ta vůně je jako "droga" stále nutí k jejímu "očichávání" a pro tyto vjemy Riesling vyřazujeme z prodeje a ponecháme minimálně půl roku k odležení. Víno patří k našim vrcholným produktům.

Zakoupit jej můžete právě nyní za en primerovou cenu která je o 1/3 nižší. V prodeji pouze 3 lahve.

Muscat blanc Selection 2020. 

Muscat blanc jasně dokázal proč je "vlajkovou lodí" našeho vinohradu. Aroma, po otevření lahve, doslova vyrazí dech. Je plné a mimořádné s krásnou kyselinou ( tu docilujeme" specifickým" způsobem výroby u nás). Víno je však na počátku své kariéry a tak jej vyřazujeme minimálně do září 2021 z prodeje.

Zakoupit jej můžete právě nyní za en primerovou cenu která je o 1/3 nižší. V prodeji pouze 3 lahve.


 Tramín rouge Selection 2019 

Tramín se sice v loňském deštivém roce neurodil, ale naštěstí máme několik lahví ročníku 2019. Aromatické, plné, zlatavé víno s výrazným, sobě vlastním, "kořením." Víno pěkně vyzrává a má před sebou ještě " dlouhý věk."

Vína Pater Noster zrají výhradně ve skle v ochranné termovrstvě ze suchých listů vinné révy. Podle jakostního zařazení budoucího vína od 5.měsíců do 12 měsíců. Dřevěné sudy, pro nežádoucí zásah do jemných chutí vína a pro nehygieničnost, zásadně nepoužíváme.

Krásné a zdravé hrozny jsou plné cukrů a voní. Pouze takové mohou být použity k výrobě přírodně čistých a primitivních vín, protože při jejich výrobě nemůžeme spoléhat na "vylepšení" nedostatků pomocí chemie.

Pravidla naší Charty přírodních vín  nese hrdě každá lahev vína Pater Noster. Jsou nepřestupitelným zákonem pro výrobce a jistotou pro konzumenta.

Legendární kousek v naší vinotéce. První z prvních vyrobených vín Pater Noster s číslem 001. Hodnota tohoto vína je pro nás nevýčíslitená(je samozřejmě neprodejné) i když vlastně uplně první víno jsme vyrobili ještě o rok dříve, ale to nebylo lahvováno.

 VÝROBA NAŠICH VÍN

VÍNO PATER NOSTER SE VYRÁBÍ PRIMITIVNÍM ZPŮSOBEM (PRIMITIVNÍ ZNAČÍ NÁVRAT KE KOŘENŮM A PŘÍRODNÍM PROCESŮM). TO ZNAMENÁ  ŽE PODÍL PŮDY, ZDRAVÍ HROZNŮ A PSYCHICKÁ POHODA VINOHRADNÍKOVA TVOŘÍ 60% ÚSPĚCHU.

SAMOTNÁ VÝROBA PROBÍHÁ ORIGINÁLNÍM ZPŮSOBEM A JE NENAPODOBITELNÁ (NE SNAD MECHANICKY, ALE PRÁVĚ PŘÍSTUPEM KE ZPRACOVÁNÍ HROZNŮ). 
PROTOŽE JSME MALÁ VINOHRADNICKÁ VÝMĚRA JE NAŠÍ JEDINOU CESTOU K ÚSPĚCHU ŠPIČKOVÁ KVALITA.


ZDRAVÁ RECYKLACE 

VŠE CO SE NA VINOHRADU URODÍ SE VRACÍ V RŮZNÝCH FORMÁCH ZPĚT A TO I PODLE MÍSTA SVÉHO PŮVODU.
PODLOM, ZÁLISTKY, LETNÍ ZELENÝ ŘEZ, SPADANÉ LISTÍ, MATOLINY, POPEL Z JARNÍHO ŘEZU. TO VŠE JE VELMI CENNÝM MATERIÁLEM PRO STRUKTURU A KVALITU PŮDY VE VINOHRADU.

ZDRAVÉ DIVOKÉ KVAŠENÍ

DIVOKÉ KVASINKY SE VYSKYTUJÍ NA JEDNOTLIVÝCH BOBULÍCH RÉVY A SPOLEHLIVĚ ZAJIŠŤUJÍ DOKONALÝ PRŮBĚH KVAŠENÍ NAŠICH VÍN. ŽÁDNÉ "UŠLECHTILÉ" KVASINKY NIKDY PŘI VÝROBĚ PATER NOSTER NEPOUŽIVÁME.

ZÁKLAD JE PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁL

HROZNŮM JE U NÁS VĚNOVÁNA, HNED PO PŮDĚ, NEJVĚTŠÍ PÉČE. JSOU SKLÍZENY V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH, NA PLACHTY NASKLÁDÁNY K ODLEŽENÍ. POZDĚJI ŠETRNĚ A RUČNĚ MYTY, ZBAVENY TŘAPIN A PŘEBRÁNY. LISOVÁNÍ SE PROVÁDÍ VÝHRADNĚ RUČNÍ A MOŠT ZŮSTÁVÁ V KONTAKTU S DRCENÝM HROZNEM 24 HODIN. PŘI LISOVÁNÍ DOSAHUJEME VÝTĚŽNOSTI MOŠTU CCA 40%.
TENTO ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ HROZNA JE JEDINOU MOŽNOSTÍ K ZÍSKÁNÍ ŠPIČKOVÉHO MOŠTU BEZ HOŘČIN , OLEJNATÝCH KAPEK, CHLOROFYLOVÉ ZELENĚ A ZNÁMEK PLÍSNĚ ČI POSTŘIKŮ V CHUTI. JINÝ ZPŮSOB SI NELZE ANI TECHNICKY PŘEDSTAVIT A JE MOŽNO JEJ PROVÁDĚT POUZE U SKUPINY ZCELA VYJÍMEČNÝCH VÍN.

PŘÍRODNÍ CYKLY VE ZRÁNÍ MOŠTŮ A MLADÉHO VÍNA 

TEPLOTA JE UDRŽOVÁNA KOMPAKTNĚ S OHLEDEM NA ROČNÍ OBDOBÍ. NIKTERAK JI NEREGULUJEME S VYJÍMKOU MRAZIVÝCH DNÍ KDY SE  ZRÁNÍ PODPORUJE TEMPEROVÁNÍM VZDUCHU ČISTÝM DŘEVEM V KRBU.
MLADÁ VÍNA SE BĚHEM VÝVOJE JEDNOU PROVZDUŠNÍ ALE JSOU PRAVIDELNĚ SENZORICKY KONTROLOVÁNA. 
PŘEDEVŠÍM KVALITA VRSTVY KVASINEK NA KTERÝCH VYZRÁVAJÍ JE HODNOCENA V CHUTI A VŮNI.

ZÁZRAČNÝ FLÓR

ZPRAVIDLA SE OBJEVUJE NAD ZRAJÍCÍMI MLADÝMI VÍNY BĚHEM NĚKOLIKA MĚSÍCŮ. CHRÁNÍ ZRAJÍCÍ VÍNA PŘED ZTRÁTOU VONNÝCH LÁTEK, ZABARVUJE JE TEPLÝMI PASTELOVÝMI BARVAMI  A ZESILUJE JEJICH VISKOZITU. OXIDACI ZABRAŇUJEME POUŽÍVÁNÍM KVASNÝCH ZÁTEK I KDYŽ "ZÁVOJ" VÍNA SPOLEHLIVĚ CHRÁNÍ I PROTI NÍ.

SLADKÁ VÍNA ZE ČTVRTÉ PROBÍRKY HROZNŮ

MOŠT Z TĚCHTO PŘEZRÁLÝCH HROZNŮ PROKVAŠUJE I NĚKOLIK MĚSÍCŮ. PRŮBĚH JEHO VÝVOJE JE NAPROSTO ODLIŠNÝ OD OSTATNÍCH VÍN S NIŽŠÍ CUKERNATOSTÍ HROZNŮ.
NEPROBÍHÁ V NĚM BOUŘLIVÉ KVAŠENÍ A PRAKTICKY NEDOCHÁZÍ ANI K ZAKALENÍ MOŠTU PO PŘIROZENÉ SEDIMENTACI.
FLÓR SE OBJEVUJE VŠAK VELMI SPORADICKY.

SCELOVÁNÍ NOBLE MARGUE

PŘED SCELOVÁNÍM VÍNA PRO KATEGORII NOBLE MARGUE DOCHÁZÍ K MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI.MLADÁ VÍNA JSOU SCELENA PO 5.MĚSÍČNÍM ZRÁNÍ  I S KVASINKAMI NA KTERÝCH VYZRÁVALA  A PONECHÁNY  JEDEN MĚSÍC K PROMÍSENÍ CHUTÍ VE VELKÝCH DEMIŽONECH.
Z TĚCH  JSOU PAK STÁČENA DO LAHVÍ A VRSTVA KVASINEK, KTERÁ ZBUDE NA DNĚ, TVOŘÍ ZÁKLAD PRO VÝROBU NAŠÍ ŠPIČKOVÉ VÍNOVICE  S OZNAČENÍM V50 A V64. 
TA  JE BOHUŽEL, ZATÍM, V TOMTO STÁTĚ NEPOVOLENA K PRODEJI.

PATER NOSTER SELECTION

VÝROBA VÍNA JE LUXUSNÍ PRÁCIČKA. POKUD SE PODAŘÍ SKLIDIT HROZNY PRO PŘÍPRAVU TĚCHTO ČISTÝCH ODRŮDOVÝCH VÍN( A TĚM JE VĚNOVÁNA MIMOŘÁDNÁ PÉČE A NĚKOLIKA STUPŇOVÁ PROBÍRKA), JE MOŠT A MLADÉ VÍNO PONECHÁNO NA KVASINKÁCH I  7.MĚSÍCŮ. 
PRO ZACHOVÁNÍ ODRŮDOVÉHO CHARAKTERU A ZÁROVEŇ PŘÍJEMNÉ KYSELINY SE SKLIZEŇ ROZDĚLÍ DO NĚKOLIKA OBDOBÍ. PODÍL HROZNA RŮZNÝCH STUPŇŮ ZRALOSTI JE ROZHODUJÍCÍM ALE PŘÍSNĚ STŘEŽENÝM TAJEMSTVÍM JEHO PRVOTŘÍDNÍ JAKOSTI.

Prioritou je nezasahovat do žádné z fází vývoje vína.


Vína Pater Noster nejsou během výroby ve všech fázích jakkoli školena, sířena, stabilizována, doslazována, filtrována a upravována v chuti dřevem.  


Jakostní rozlišení vína Pater Noster je rozděleno následujícím způsobem.


Noble Margue 0.75
Selection 0.5
Selection exceptionnel 0.375 Fleur de Fougére


Pater Noster Selection exceptionnel "FLEUR DE FOUGÉRE"

S tímto označením se lze setkat již v biblickém textu a pozorný čtenář si snadno  význam tohoto slovního spojení vyhledá sám. 

Když jsme hledali vhodný ekvivalent pro charakter  našeho vína snažili jsme se vyhnout zavádějícím a lacině znějícím přívlastkům a nemíníme tak činit ani do budoucna. Názor ponecháme na konzumentovi samotném. 

Ano,  Pater Noster je bezesporu velmi drahým (možná dokonce i nejdražším) vínem v našich končinách,  ale na otázku proč je tomu tak nelze, bez jeho polibku na vaše rty, odpovědět.

Staň se přítelem vína Pater Noster a získej možnost účasti na neveřejných degustacích a dražbách. 

Zařazení vína Pater Noster ročník 2020 podle jakostních kategorií.


Pater Noster Noble Margue

Bílé suché ( kupáž odrůd Rulandské šedé, Solaris)


Pater Noster Noble Margue

                                                          ROSÉ

Růžové suché (kupáž odrůd Pinot Noir, Merlot)

Pater Noster Noble Margue

                                                     CLASSIGUE

Bílé suché ( kupáž odrůd Rulandské šedé, Solaris, Chenin blanc, Krystal, Viognier)

Pater Noster Noble Margue

ART VINE

Bílé suché ( kupáž odrůd Solaris a Chenin blanc)


Pater Noster Selection

Muscat blanc

Riesling

Solaris

Pater Noster exceptionnel "Fleur de Fougére"

Solaris

Naše vína jsou před odeslání zabalena do vzduchového vaku, který zabraňuje jejich poškození během přepravy. Tuto službu zákazníkům neúčtujeme.

Vína Pater Noster ročník 2020

Víno Pater Noster ART VINE écrivains francais

Zcela vyjimečný chuťový zážitek a výrazné tělo nabízí první ročník našich "uměleckých vín". Ročník 2020 je věnován autorům francouzské romantické literatury 19.století a hrajeme o hodnotné ceny. Kupáž odrůd Chenin blanc a Solaris.  Víno je připraveno záměrně bez předchozího únorového stočení z kalů, aby bylo konzumentům znemožněno předčasné vyřešení soutěžní otázky. Nezbývá, než se ke správné odpovědi propít. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.75 l Alc :12,5% Suché Číslo lahve :0001-0015 Ideální teplota pro servis mezi 13-14°C Pravidla soutěže. Zákazník, který se rozhodne k účasti v soutěži, si vybere číslo lahve a musí podle zadní etikety, na které je fotografie spisovatele, uhádnout jeho jméno. Pokud hádá správně víno po vypití nehradí. Stává se jeho odměnou. K ověření správné odpovědi slouží etiketka se jménem na dně vína. Pokud neuhádne víno si zaplatí a vypije. Ale není možné  po špatné odpovědi ze soutěže již odstoupit.

450,00 Kč

Vino Pater Noster 2020 Selection Solaris

Odrůda Solaris si s loňskou květnovou deštivou nadílkou poradila nad očekávání dobře. Výsledné víno si v chuti, tělu, vůni a hloubce nezadá s velkými Grand Cru jak je známe z francouzského vinařství. Navíc je obohaceno příjemnou kyselinkou a přes vysoký alkohol, ale příjemný pro pití jako u všech "neškolených"vín, nezapře místo svého původu. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.50 l Alc : 15,5% Suché Číslo lahve :01-030

690,00 Kč

Víno Pater Noster 2020 Selection Muscat blanc

Muscat blanc je odrůdovou " vlajkovou lodí" našeho vinohradu a i v budoucnu mu bude věnována zasloužená pozornost. Hrozny pro přípravu tohoto vína pocházejí z několika stupňové probírky. Jejich vysoký cukr  a dlouhodobé prokvašování na svých  vlastních kvasinkách přispívá ke vzniku mimořádného vína. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.50 l Alc : 14% Suché Číslo lahve : 012-024

2 500,00 Kč

Pater Noster 2020 Exceptionnel " Fleur de Fougére" Solaris

Odrůda Solaris, u nás přezdívaná pro své mimořádné vlastnosti La grande S, dosáhla jako jediná v roce 2020  předepsané cukernatosti pro výrobu tohoto zcela mimořádného vína. Víno je obsažné a tělnaté s pěkným podílem kyseliny v chuti a dlouhým závěrem ve kterém mohou zdatní degustátoři napočítat celou škálu všemožných chuťových variací. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.375 l Alc : 18% Suché Číslo lahve :0001-0010

3 000,00 Kč

Víno Pater Noster 2020 Selection Riesling

Hrozny pro výrobu tohoto výběrového vína byly sklizeny 30. října 2020.  Víno  nabízí mimořádnou lehkost v chuti, nádherně svěží kyselinu, zlatavou barvu a nádech po vůni kosatce. Nízkým alkoholem reaguje na loňský deštivý květen. Půlročním zráním v lahvi, než se dostane k prvním zájemcům, nabere na síle a květinové tělnatosti. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.50 l Alc : 9% Suché Číslo lahve :01-012

1 000,00 Kč

Víno Pater Noster 2020 Noble Margue blanc

Unikátní cuvéé hroznů z odrůd našeho vinohradu dosahující předepsané zralosti  Vína zrají odděleně po dobu 5 měsíců na vlastních divokých kvasinkách. Vína nejsou sířena, stabilizována, a před stáčením filtrována. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.75 l Alc :13,8% Suché Číslo lahve :0054-0099 Ideální teplota pro servis v rozmezí 13-14°C

390,00 Kč

  Archivní vína Pater Noster ročníky 2018,2019

  Víno Pater Noster archivní 2019 Selection Tramin Rouge

  Tramín červený je druhou výběrovou odrůdou u nás a vína ročníku 2019 mají neuvěřitelně slibný potenciál. Vína jsou zdobena líbezným poměrem kyseliny a cukru, voní po levanduli (v té ostatně rostou keře vinné révy této odrůdy), kdouli a samozřejmě v chuti dominuje charakteristická síla Tramínu. Víno má v prvním odstínu lehce narůžovělou barvu dokonale vyzrálých hroznů této odrůdy. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.50 l Alc :13.5 % Suché Číslo lahve :006 Číslo lahve :008 Degustace ročníku  2019 proběhla 20.května. Víno je ve výborné formě, má zlatavou barvu a výrazné aroma patřící k jejímu charakteru. Kyselina je výrazná a v chuti nalezneme  sladké tóny.

  7 500,00 Kč

  Víno Pater Noster archivní 2019 Selection Muscat blanc

  Muscat blanc je přední odrůdou na našem vinohradu a víno ročníku 2019 je důkazem opodstatnění výsadního postavení této odrůdy mezi ostatními.  Víno nabízí zcela nepopsatelný chuťový zážitek, líbeznou harmonii mezi kyselinou a cukrem, plnost a vůni které dominuje levandule, kdoule a někde v zpovzdálí listy uschlých lednových muškátů. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.50 l Alc : 13,9 % Suché Číslo lahve : 002

  7 500,00 Kč

  Víno Pater Noster archivní 2019 Noble Margue

  Ročník 2019 byl mimořádně příhodný pro vyzrávání hroznů. Vína, která byla vybrána pro vytvoření "Ušlechtilé známky" ,dosahovala svojí jakostí vyšších statutů a tomu také odpovídá výsledek. Víno překvapí svojí lehkostí, dalo by se říci "závanu křídel motýlů" a je líbezné v napití, diskuzi a vzpomínkách. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.75 l Alc :11.2 Suché Číslo lahve : 028 Číslo lahve : 023 Číslo lahve: 040 Číslo lahve: 051

  800,00 Kč

  Víno Pater Noster archivní 2018 Noble Margue

  Nenamíchatelná a nenapodobitelná chuťová skládačka několika odrůd nabízí překvapivou harmonii a líbezný rozměr při napití. Barva vína je zlatavá a jeho provokativní chuťový potenciál nutí konzumenty k další a další sklence při hledání básnických metafor k vyjádření svých pocitů. Uzavřeno pod originálním korkem Obsah lahve : 0.75 l Alc :12.5 Suché Číslo lahve :005 V našem archivu opatrujeme i lahev s číslem 001 (neprodejná) která píše  historii vzniku této mimořádné známky mezi Velkými českými přírodními víny.

  2 500,00 Kč