Dne 16.10 se bude konat na našem vinohradu od 17 hodin mimořádná degustace vín Pater Noster od ročníku 2017. Na akci je nutná registrace předem prostřednictvím telefonu 604 966 377. Nenechte si ujít tuto ojedinělou příležitost ochutnat naše špičková vína.

KULT ODRŮDY MUSCAT BLANC

Odrůda Muscat blanc je u nás nejvýznamnější odrůdou a vína z ní vyrobena dosahují špičkové jakosti. Jsou v aromatu, chuti a těle nedostižná a jejich cena v předprodeji ( en primeur prodej ) se počítá, krátce po stočení a před zráním ,již v tisících korun.


PROČ PRÁVĚ MUSCAT?

Každý z vinařů má svého" favorita" ale u nás se nejedná pouze o spříznění srdcí. Muškát si svoje výsadní postavení zasloužil a zasluhuje. 

Je krásný( první se obléká do světle zelené a poslední se svléká) neboli dekorativní a milý již na pohled.

Je spolehlivý v plodnosti a s hrozny se dají vytvářet zázraky při selekci. 

Netrpí plísněmi a velmi dobře snáší vysoké vedení. Plně tak vyhovuje naší strategii, protože se vyhýbáme chemii a strojeným hnojivům a místo toho jsme vsadili na prevenci a organiku.

Mošt dosahuje vysokého cukru, ale při dlouhodobém prokvašování se vyvine do sucha. Při kvašení nevytváří mladé víno na povrchu" závoj" a dlouho a dlouho pracuje( od října až do dubna).

Alkohol v třídě Selection dosahuje 14%

Výsledné víno je opravdovou lahůdkou a balancuje na hraně totální harmonie( což je jev zcela nevídaný) tedy, poměr cukru a kyseliny je v rovnováze.

Muscat blanc ze Smrkového Týnce se řadí, za krátkou dobu své existence, mezi nejkvalitnější evropská "primitivní" vína vyrobena z této odrůdy. 

Od loňského roku jeho celá produkce ( pouhých několik bedniček které se zatím vyrábí) míří výhradně za hranice.

Jako všechna naše vína není při výrobě mošt a víno sířeno, školeno, filtrováno a hrozny se nelisují ale opatrně mačkají.


A JEHO LISTY VONÍ V ZELENÉM I SUŠENÉM STAVU.


Muscat blanc ročník 2021


Hrozny Muscat blanc se počínají probírat pro přípravu našeho mimořádného vína od měsíce září do... 

Sběr je opakovaný a víno se skládá  doslova z desítky moštů v různém stádiu zralosti, vývoje cukru a aromatických látek. Je proto nenapodobitelné a neopakovatelné.