DĚTSKÉ KROUŽKY NA NAŠEM VINOHRADU

Protože náš vinohrad ve Smrkovém Týnci neplní pouze funkci výroby hroznů a prodeje vín a výrobků z vinné révy, bylin a levandule, nachází se zde také prostor pro botanické a přírodovědné aktivity. 

Vinohrad byl již od svého vzniku koncipován jako mikrobiotop a přírodě byla věnována mimořádná pozornost. Výsledkem této snahy je, že se u nás můžete potkat běžně s celou řadou chráněných a ohrožených živočichů, včetně rostlin. 

V letošním roce(2021) jsme přikoupili nové pozemky, přímo hraničící s naším původním vinohradem, a tak můžeme přistoupit k realizaci druhé fáze naší myšlenky " Návratu". V novém konceptu se počítá s vybudováním stabilní základny pro malé přírodovědce a botaniky s dostatečným prostorem pro různá pozorování a vlastní aktivity ve střídajících se přírodních cyklech. 

Nenásilnou formou dětem představíme jak důležitý je respekt k přírodě přímo " v praxi", protože náš vinohrad je důkazem že to opravdu funguje. 

Se školami spolupracujeme již delší čas v projektu" Den vody" a tak víme že generace dnešních dětí je sice techničtější, ale jinak  stejně zvídavá jako ty před nimi a stav přírody ji rozhodně není lhostejný. 

Nabídka kroužků pro rok 2022 je následující: 

přírodovědný kroužek
botanický kroužek
 

přírodovědný kroužek

kroužek je určen dětem které mají o přírodu zájem a zajímají se aktivně o zvířátka ( například mají doma pejska, králíčka, akvárium...). U nás je mohou pozorovat v jejich přirozeném prostředí a tak lépe pochopí jak důležitý je stav přírody pro jejich život.

Vhodné pro děti od 8 let.
Schůzky: 1x týdně a každou druhou sobotu.
Cena za kroužek: 150 Kč na měsíc + pojištění.
Stravování: Nezajišťujeme( nabízíme možnost využití lednice, rychlovarné konvice).
Zahájení rok 2022 :od březen 2022 do říjen 2022
Počet dětí v kroužku je limitován.
Seznamovací schůzka s rodiči: ANO


botanický kroužek

kroužek je určen dětem se zájmem o květiny a bylinky. Výuka je zaměřena na tradiční i netradiční léčivé rostliny které u nás na vinohradu lze naleznout. Děti se seznámí s jejich pěstováním, účinky, sušením a výrobou tinktur či čajů a naučí se je využít v praxi.

Vhodné pro děti od 10 let.
Schůzky: 1x týdně a každou druhou sobotu.
Cena za kroužek: 200 Kč na měsíc + pojištění.
Stravování: Nezajišťujeme( nabízíme možnost využití lednice, rychlovarné konvice).
Zahájení rok 2022 :od březen 2022 do listopad 2022
Počet dětí v kroužku je limitován
Seznamovací schůzka s rodiči: ANO


V případě zájmu můžete využít našeho telefonního čísla 604966377 či E-mailu který naleznete v Kontaktech. 

Můžete se k nám, do Smrkového Týnce, přijet podívat. Návštěvu doporučujeme předem dohodnout.